Chryzantéma biela plná (Single)

4.50

Chryzantémy sú obľúbenou voľbou pre tých, ktorí si chcú oživiť svoju jesennú záhradu farbami. Tieto rastliny začínajú kvitnúť až na prelome leta a jesene, keď už väčšina rastlín v záhrade odkvitla a preto sa stali jednými z najpopulárnejších kvetov vôbec.

_nie je na sklade

Katalógové číslo: 997-1-1 Kategórie: ,

Popis

Chryzantéma je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí si chcú oživiť svoju jesennú záhradu farbami. Tieto trvalky začínajú kvitnúť až na prelome leta a jesene, keď už väčšina rastlín v záhrade odkvitla a preto sa stali jednými z najpopulárnejších kvetov vôbec.

Chryzantéma  najkrajšie rozkvitne na slnečných alebo polotienistých, chránených miestach. Nie je dobré vysádzať ich na veterné miesta. Pôda by mala byť mierne vlhká, výživná a priepustná. Sucho im nevyhovuje, rovnako ani zamokrená pôda. Na záhone by mali byť usporiadané tak, aby vyššie boli v pozadí a nižšie v popredí.

Dôležité je pravidelné zavlažovanie a prihnojovanie. Vyplatí sa tiež rastlinám odstraňovať odkvitnuté kvety, vďaka čomu sa budú tvoriť ďalšie. Okolie vysadených rastlín je vhodné nastieľať organickým materiálom. Neskôr na jeseň je dobré do porastu nahrnúť suché lístie, prípadne čečinu. Po odkvitnutí rastliny na jeseň celkom nestrihajte, odstráňte len odkvitnuté kvety.

Prezimovanie pokiaľ sú v pôvodných črepníkoch, zostrihajte nadzemné časti a vyčistené od žltých či uschnutých listov uložte do pivnivce alebo na miesto, kde sú nižšie teploty do 5ºC. Rastliny  zalejte. Potom už zalievanie nie je až také potrebné.

Viac info

Hmotnosť 1.5 kg
Rozmery 30 × 30 × 40 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Chryzantéma biela plná (Single)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook