Levízia kalifornská

2.00

Medzi veľmi obľúbené a stále žiadané skalničky patria levízie (Lewisia). Na pestovanie pomerne náročné rastliny, ale pri splnení ich základných životných požiadaviek dobre rastú a každý rok aj bohato kvitnú. Stanovište má byť dopoludnia slnečné, popoludní, naopak, tienisté. Priepustná pôda, obohatiť rašelinou. Vyžaduje priepustnú, humóznu a nevápenatú pôdu. Ideálna rastlina pre skalky.

Výška:
cca 20 cm

Kvitne
máj – september

Trvalka, plne mrazuodolná. Pôdu odporúčame zakryť čečinou. Rastlina sa zaťahuje, podľa poveternostných podmienok, nie však úplne.

_nie je na sklade

Katalógové číslo: 995 Kategórie: ,

Popis

Medzi veľmi obľúbené a stále žiadané skalničky patria levízie (Lewisia). Na pestovanie pomerne náročné rastliny, ale pri splnení ich základných životných požiadaviek dobre rastú a každý rok aj bohato kvitnú. Levízia kalifornská má rada slnečné stanovište dopoludnia , popoludní, naopak, tienisté.  Priepustná pôda, obohatená rašelinou. Vyžaduje priepustnú, humóznu a nevápenatú pôdu. Ideálna rastlina pre skalky.

Odborný názov (Lewisia cotyledon)

Výška:
cca 20 cm

Kvitne
máj – september

Levízia kalifornská je skalnička, plne mrazuodolná. Pôdu odporúčame zakryť čečinou. Rastlina sa zaťahuje, podľa poveternostných podmienok, nie však úplne.

Viac info

Hmotnosť 0.5 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Levízia kalifornská”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook