Narcis záhradný – Narcissus

1.70 

Narcis záhradný – Narcissus je cibuľová rastlina z čeľade Amaryllidaceae. Je to hybrid patriaci k miniatúrnemu narcisu. Jeho charakteristickým rysom je, že dorastá do výšky až 20 cm. Zvyčajne na každej stonke rastú aj tri žlté kvety. Kvety sa objavujú na prelome marca a apríla. Rovnako ako všetky narcisy aj tieto majú radi slnečné alebo mierne zatienené miesta. „Kvetináč obsahuje cca 6 cibuliek.“

Katalógové číslo: 910 Kategórie: ,

Popis

Narcis záhradný – Narcissus je cibuľová rastlina z čeľade Amaryllidaceae. Je to hybrid patriaci k miniatúrnemu narcisu. Jeho charakteristickým rysom je, že dorastá do výšky až 20 cm. Zvyčajne na každej stonke rastú aj tri žlté kvety. Kvety sa objavujú na prelome marca a apríla. Rovnako ako všetky narcisy aj tieto majú radi slnečné alebo mierne zatienené miesta. Obľubuje priepustnú, obrobenú pôdu s vysokým obsahom humusu. Vzhľadom na to, že nie je vysoký, na jar vyzerá veľmi dobre v blízkosti iných nízko kvitnúcich cibuľovín. Ich kultivácia je veľmi ľahká. Používajú sa ako rezaný kvet. Kvet narcisu sa vyvíja v pravom uhle k stonke.

Narcis záhradný – Narcissus sa vyznačuje šiestimi okvetnými lupeňmi, ktoré sú zvyčajne žlté. Na dobré zakorenenie potrebujú teplú pôdu a trochu dlhší čas ako pri iných cibuľovinách. Hĺbka výsadby závisí od veľkosti cibuľovín a pôdy. Všeobecne sa uplatňuje zásada výsadby cibuľovín, to znamená trojnásobok výšky cibule, meranej od základne po koniec. Narcis vysádzame hlbšie do ľahkých pôd ako do kompaktných, na slnečné alebo mierne zatienené miesta. V závislosti od klimatického pásma môžu byť na zimu prikryté mulčovacou kôrou. Narcisy môžu rásť na tom istom mieste niekoľko rokov, preto by ste medzi cibuľkami mali udržiavať rozstup 10 – 15 cm, aby sa mohli dobre zakoreniť.

Viac info

Hmotnosť 0.2 kg
Rozmery 8 × 8 × 12 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Narcis záhradný – Narcissus”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP