Strieborný drôtik (Calocephalus brownii)

1.80

Leucophyta brownii, dostal svoje ľudové meno Strieborný drôtik podľa listov, ktoré naozaj výrazne pripomínajú svojim tvarom aj hrúbkou pozinkovaný drôt. Jedná sa o kvitnúcu rastlinu, ktorá skvele vynikne medzi ďalšími kvitnúcimi rastlinami rôznych farieb a tvarov. Doslova očarujúce kombinácia vytvára spoločne s vresmi a vresovcami a tiež s okrasnými kapustami.

Znesie len slabý mráz do -5°C. Ak ho chcete prezimovať bez ujmy, preneste ho do svetlej miestnosti, kde je okolo 10 – 15°C, môže byť aj menej, ale v každom prípade nad nulou. Aby mal pekný hustý a kompaktný tvar, tak ho po odkvitnutí zostrihajte.

_nie je na sklade

Katalógové číslo: 973 Kategórie: ,

Popis

Strieborný drôtik dostal svoje ľudové meno podľa listov, ktoré naozaj výrazne pripomínajú svojim tvarom aj hrúbkou pozinkovaný drôt. Jedná sa o kvitnúcu rastlinu, ktorá skvele vynikne medzi ďalšími kvitnúcimi rastlinami rôznych farieb a tvarov. Doslova očarujúce kombinácia vytvára spoločne s vresmi a vresovcami a tiež s okrasnými kapustami.

Strieborný drôtik znesie len slabý mráz do -5°C, patrí medzi letničky. Ak ho chcete prezimovať bez ujmy, preneste ho do svetlej miestnosti, kde je okolo 10 – 15°C, môže byť aj menej, ale v každom prípade nad nulou. Aby mal pekný hustý a kompaktný tvar, tak ho po odkvitnutí zostrihajte.

Viac info

Hmotnosť 0.5 kg
Rozmery 10 × 10 × 10 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Strieborný drôtik (Calocephalus brownii)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook