Aksamietnica – Tagetes Patula

1.00 

Aksamietnica  je nenáročná rastlina. Môže úspešne rásť na slnečných aj polo-tienistých miestach. Je to vynikajúci druh na vytváranie záhonov a výsadbu do nádob. Pre svoje nízke požiadavky je vhodný na vytváranie skaliek. Dorastajú do výšky 20 – 30 cm.

Katalógové číslo: 951 Kategórie: , ,

Popis

Aksamietnica – Tagetes Patula pochádza z Ameriky, prirodzene rastie od juhozápadných Spojených štátov do Južnej Ameriky, ale niektoré druhy sa prispôsobili a rastú po celom svete. Pôvodom je ale to druh rodu Tagetes pôvodom z Mexika. V Mexiku sa táto rastlina nachádza vo voľnej prírode v štátoch México, Michoacán, Puebla a Veracruz. Je to rod jednoročných alebo viacročných, väčšinou bylinných rastlín z čeľade slnečnicových. Ako rod ho opísal Carl Linné v roku 1753.

Aksamietnica – Tagetes Patulapero-vité zelené listy . Kvety sa prirodzene vyskytujú v oranžových, žltých a červených farbách, často s gaštanovými odtieňmi. Kvetinové hlavice majú obvykle priemer 4–6 cm, obvykle s lúčovými aj diskovými kvetmi. V záhradkách sa zvyknú vysádzať ako jednoročné rastliny. Majú vláknité korene.

V závislosti od druhu dobre rastú v takmer akejkoľvek pôde.  Aksamietnica  rastie najlepšie v dobre priepustnej pôde, aj keď je známe, že niektoré kultivary dobre znášajú sucho.

Aksamietnice  patria medzi nenáročné rastliny. Môže úspešne rásť na slnečných aj polo-tienistých miestach. Je to vynikajúci druh na vytváranie záhonov a výsadbu do nádob. Pre svoje nízke požiadavky je vhodný na vytváranie skaliek. Dorastajú do výšky 20 – 30 cm. Kvety aksamietnice  okolo seba šíria špecifickú vôňu, ktorá odpudzuje škodlivý hmyz. Kvitne veľmi dlho až do konca októbra. Kvety sú vhodné aj do rezu, vo váze vydržia viac ako týždeň. Vhodným miestom na výsadbu je priame slnko alebo polotieň. Pre pôdu je dôležité aby bola priepustná a pravidelne hnojená.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 10 × 10 × 10 cm
Farba kvetu:

žltá, červená, orange, tmavo žltá, dvojfarebná

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Aksamietnica – Tagetes Patula”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP