Levanduľa Francúzska – Lavandula Stoechas

2.50 

Levanduľa Francúzska – Lavandula Stoechas je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Lamiaceae, ktorá sa natívne vyskytuje v niekoľkých stredomorských krajinách vrátane Francúzska, Španielska, Portugalska, Talianska a Grécka. Tiež sa veľmi často nazýva arabská alebo španielska levanduľa. Vytvára husté pravidelné trsy a dorastá do výšky asi 50 – 60 cm, v teplom podnebí dokonca až jedného metra.

Katalógové číslo: 883 Kategórie: , , ,

Popis

Levanduľa Francúzska – Lavandula Stoechas je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Lamiaceae, ktorá sa natívne vyskytuje v niekoľkých stredomorských krajinách vrátane Francúzska, Španielska, Portugalska, Talianska a Grécka. Tiež sa veľmi často nazýva arabská alebo španielska levanduľa. Vytvára husté pravidelné trsy a dorastá do výšky asi 50 – 60 cm, v teplom podnebí dokonca až jedného metra. Jednou z jej ozdobných prvkov sú striebristé chĺpky pokrývajúce tuhé, výhonky a kopijovité listy, ktoré sú o niečo širšie ako bežne známa levanduľa úzkolistá. Kvetenstvo sa skladá sa z veľmi malých, husto umiestnených kvetov vedľa seba. Kvety má vo fialovej, ružovej a bielej farbe. Levanduľa kvitne v apríli a máji a opäť v septembri.

Levanduľa Francúzska – Lavandula Stoechas sa pestuje trochu náročnejšie. Na to, aby bohato kvitla a aby bola zdravá, potrebuje slnečné, teplé miesto. Najlepšie rastie v humusovej, priepustnej a mierne vlhkej pôde, najlepšie s vysokým obsahom vápnika. Vyžaduje mierne zásaditý až zásaditý substrát pH 6,0 – 8,0. Odporúčame pravidelne levanduľu strihať dvakrát ročne, keď rastlina nekvitne. Tento druh je oveľa menej odolný voči nízkym teplotám ako levanduľa úzkolistá. Hraničná teplota je asi pri -8 ° C. Preto sa najčastejšie volí sadenie do nádob alebo truhlíkov. Cez zimu ju vezmeme do svetlej, chladnej miestnosti a zalejeme ju vodou, pôda v kvetináči nemôže úplne vyschnúť.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm
Farba kvetu:

fialová, ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Levanduľa Francúzska – Lavandula Stoechas”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP