Skalná Ruža – Sempervivum Tectorum

1.40 

Skalná Ruža – Sempervivum Tectorum je druh kvitnúcej rastliny čeľade Crassulaceae, pôvodom z hôr južnej Európy. Sempervivum tectorum opísal v roku 1753 Linné, ktorý poznamenal, že jeho listy sú lemované chĺpkami. Je to malá plazivá trváca rastlina. Dosahuje výšku 5-15 cm.

Katalógové číslo: 895 Kategórie: ,

Popis

Skalná Ruža – Sempervivum Tectorum je druh kvitnúcej rastliny čeľade Crassulaceae, pôvodom z hôr južnej Európy. Sempervivum tectorum opísal v roku 1753 Linné, ktorý poznamenal, že jeho listy sú lemované chĺpkami. Je to malá plazivá trváca rastlina. Dosahuje výšku 5-15 cm. Produkuje hviezdicovité rozety pozostávajúce z mäsitých ružovo zelených listov. Skalná Ruža kvitne od júna do októbra. Kvety skalničky sú nenápadné, maličké a ružovej farby. Optimálne sú svetlé miesta s priamym slnečným žiarením. Skalná Ruža má ráda dobre priepustné a stredne suché pôdy. Skalná Ruža zasadená do zeme je plne mrazuvzdorná. Problém so zamrznutím môže nastať u exemplárov pestovaných vo vertikálnych alebo strešných záhradách.

Skalná Ruža – Sempervivum Tectorum je široko rozšírený takmer v každej záhrade. Často sa používa na zdobenie skaliek. Vyzerá dobre, ak je zasadený do medzier medzi kameňmi. Môže sa tiež vysádzať ako pôdopokryvná vrstva na suchých miestach. Okrem toho je vhodný na zdobenie okrajov dlažby, chodníkov a strešných záhrad. Skalná Ruža sa využíva aj v bylinnom lekárstve. Počas letného kvitnutia dosahujú trsy až 20 cm na výšku a 30 cm na šírku. Sempervivum je cenený pre svoje extrémne nízke požiadavky a vysokú odolnosť proti mrazu, chorobám, škodcom a mimoriadne zložitým podmienkam. Najlepšie rastie na suchých a slnečných stanovištiach, nemá prakticky žiadne pôdne nároky. Funguje skvele na piesočnatých, štrkových a kamenistých pôdach. Jedinou vecou, ​​ktorá sa jej nepáči, sú ťažké hlinité pôdy.

Viac info

Hmotnosť 0.20 kg
Rozmery 8 × 8 × 5 cm
Druh:

I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Skalná Ruža – Sempervivum Tectorum”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP