Muškát Citrónový – Pelargonium Crispum Lemon

3.50 

Muškát Citrónový – Pelargonium Crispum Lemon je druh Pelargonium pôvodom z provincie Západné Kapsko v Južnej Afrike. Nachádza sa v rode Pelargonium spolu s Pelargonium graveolens a Pelargonium capitatum a Pelargonium tomentosum. Nová odroda voňavých muškátov s krásnou citrónovou vôňou. Má zelené, skrútené listy. Je to aj bojovník proti komárom. Bylinka našich babičiek. Tento nádherný zelený muškát šíri citrusovú vôňu, ktorá je veľmi príjemná a navyše odpudzuje komáre.

Katalógové číslo: 954 Kategórie: ,

Popis

Muškát Citrónový – Pelargonium Crispum Lemon je druh Pelargonium pôvodom z provincie Západné Kapsko v Južnej Afrike. Nachádza sa v rode Pelargonium spolu s Pelargonium graveolens a Pelargonium capitatum a Pelargonium tomentosum. Nová odroda voňavých muškátov s krásnou citrónovou vôňou. Má zelené, skrútené listy. Je to aj bojovník proti komárom. Bylinka našich babičiek. Tento nádherný zelený muškát šíri citrusovú vôňu, ktorá je veľmi príjemná a navyše odpudzuje komáre. V lete môže rastlina úspešne rásť v kvetináči na balkóne alebo terase, musí sa ale na zimu premiestniť do interiéru k oknu.

Muškát Citrónový – Pelargonium Crispum Lemon má kompaktný tvar a má chlpaté, žiarivo zelené listy. Táto rastlina sa pestuje s čo najmenším počtom pesticídov. Náš tip: zasaďte niekoľko Muškátov citrónových do jedného veľkého kvetináča a umiestnite ich na svoj balkón alebo terasu: vychutnajte si vôňu a predovšetkým absenciu komárov. Na výšku môže dosiahnuť až 60 cm. Muškát Citrónový má rád univerzálnu pôdu alebo rašelinový substrát zmiešaný s pieskom, nevyhnutne s drenážnou vrstvou na dne kvetináča. Počas obdobia rastu odporúčame pridávať viaczložkové hnojivo každé 2 týždne.

Umiestnenie: vnútri alebo vonku (slnko)
Pozor: v zime sa vyhýbajte mrazu!

Pochádza z Južnej Afriky.
Odolný vzpriamený, huňatý vždyzelený ker.
Hlboko rezané listy s citrónovou vôňou.
Dobre priepustná neutrálna až zásaditá pôda.
Môže sa zostrihať skoro na jar.
Plné slnko.
Odolný voči suchu.
Rastie dobre v kvetináči.

Viac info

Hmotnosť 0.40 kg
Rozmery 10 × 10 × 30 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Muškát Citrónový – Pelargonium Crispum Lemon”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP