Krásnoočko Veľkokveté – Coreopsis Grandiflora

2.50 

Krásnoočko Veľkokveté – Coreopsis Grandiflora je severoamerický druh trvácej rastliny z čeľade Asteraceae slnečnice. Nachádza sa vo východnej Kanade a vo veľkej časti Spojených štátov, najmä v juhovýchodnej časti krajiny. Tento druh sa hojne pestuje v Číne a tam sa naturalizuje. Je to vzpriamená rastlina, ktorá vytvára zhluky kopijovitých listov s dlhými stonkami, dosahuje výšku až 50 – 80 cm.

Katalógové číslo: 979 Kategórie: , ,

Popis

Krásnoočko Veľkokveté – Coreopsis Grandiflora je severoamerický druh trvácej rastliny z čeľade Asteraceae slnečnice. Nachádza sa vo východnej Kanade a vo veľkej časti Spojených štátov, najmä v juhovýchodnej časti krajiny. Tento druh sa hojne pestuje v Číne a tam sa naturalizuje. Je to vzpriamená rastlina, ktorá vytvára zhluky kopijovitých listov s dlhými stonkami, dosahuje výšku až 50 – 80 cm. Kvetinové koše s priemerom 4 – 6 cm sú žlté – môžu byť jednoduché alebo plné. Krásnoočko Veľkokveté kvitne od júna do augusta. Rastlina má rada dobre priepustnú piesočnato – hlinitú pôdu s priemerným obsahom živín. Najvýdatnejšie kvitne na slnečných miestach. Kvôli predĺženiu kvitnutia stojí za to odtrhnúť kvitnúce kvetenstvo.

Krásnoočko Veľkokveté – Coreopsis Grandiflora sa na jeseň zreže blízko zeme. Táto trvalka by mala byť vysadená na slnečných kvetinových záhonoch. Skupina kvetov záhradu určite oživí a dodá jej pozitívne farby. Rastlinu možno vysadiť aj do nádob na ozdobenie balkónov, terás a vchodových dverí. Vhodný je aj ako rezaný kvet. Za priaznivých podmienok môže kvitnúť aj do konca vegetačného obdobia. Odroda „SunKiss“ je mimoriadne zaujímavá kvetom, pretože má tmavú škvrnu v strede žiarivo žltého kvetu a jej priemer je až 10 cm. Táto trvalka nemá veľké nároky na pôdu, rastie dobre na väčšine pôd. Polievame až po výsadbe, neskôr dobre znáša aj sucho.

Viac info

Hmotnosť 0.60 kg
Rozmery 10 × 10 × 20 cm
Farba kvetu:

žltá, žltá plnokvetá, žlto bordová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Krásnoočko Veľkokveté – Coreopsis Grandiflora”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP