Starček prímorský – Senecio

1.20 

Starček prímorský – Senecio je rod z čeľade sedmokráskovité, ktorý zahŕňa aj ambrózie. Vedecké latinské meno rodu Senecio znamená „starý muž“. Taxonomicky obmedzený rod Senecio je jedným z najväčších rodov kvitnúcich rastlín. U nás aj z vlastnej skúsenosti sa starček pestuje ako dvojročná rastlina. Kvitne až v druhom roku a v teplejších oblastiach Slovenska vydrží vonku na záhradke aj tri roky.

Katalógové číslo: 918 Kategórie: ,

Popis

Starček prímorský – Senecio je rod z čeľade sedmokráskovité, ktorý zahŕňa aj ambrózie. Vedecké latinské meno rodu Senecio znamená „starý muž“. Taxonomicky obmedzený rod Senecio je jedným z najväčších rodov kvitnúcich rastlín. U nás aj z vlastnej skúsenosti sa starček pestuje ako dvojročná rastlina. Kvitne až v druhom roku a v teplejších oblastiach Slovenska vydrží vonku na záhradke aj tri roky. Dobre odolávajú jesenným mrazom a zimným mrazom až do mínus 12 – 15 stupňov Celzia. Ak chcete rastlinu pestovať dva alebo tri roky odporúčam ju na zimu prikryť čečinov. Starček pekne zdobí záhradu aj balkón. Počas kvitnutia dorastá až do výšky 80 cm. Bez kvitnutia 30 – 50 cm.

Starček prímorský – Senecio má žlté kvety a nijakú vôňu. Veľkosťou a tvarom pripomína kvety sedmokrásky. Kvitne až od druhého roku kultivácie v mesiaci jún až júl. Starček sa veľmi ľahko pestuje. Sadenice sa vysádzajú na trvalé miesta, keď majú výšku asi 7 cm. Sú vhodné na aj na vyplnenie prázdnych miest, ktoré zostali po letných kvetoch. Starček je tolerantný voči slnečnému žiareniu. Preto vhodnou pozíciou na výsadbu ja priame slnko. Ovplyvňuje to plstená textúra na listoch, ktorá sa líši v závislosti od uhla svetla. Pri dobrom osvetlení sú listy striebristejšie. Nároky na pôdu mierne kyslá až mierne neutrálna pH (pH 6-7,3).

 

 

Viac info

Hmotnosť 0.20 kg
Rozmery 8 × 8 × 8 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Starček prímorský – Senecio”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP