Rozchodník Nádherný – Hylotelephium spectabile

2.50 

Rozchodník Nádherný – Hylotelephium spectabile je druh kvitnúcej rastliny z čeľade rozchodníkovitých Crassulaceae, pôvodom z Číny a Kórey, kde rastie na kamenistej a štrkovej pôde. Prvý popis tejto rastliny pod názvom Sedum spectabile urobil v roku 1866 francúzsky botanik Alexander Boreau. V roku 1977 uskutočnil japonský botanik Hideaki Ohba revíziu rodu Sedum a oddelil od nej nové druhy vrátane Hylotelephium.

Popis

Rozchodník Nádherný – Hylotelephium spectabile je druh kvitnúcej rastliny z čeľade rozchodníkovitých Crassulaceae, pôvodom z Číny a Kórey, kde rastie na kamenistej a štrkovej pôde. Prvý popis tejto rastliny pod názvom Sedum spectabile urobil v roku 1866 francúzsky botanik Alexander Boreau. V roku 1977 uskutočnil japonský botanik Hideaki Ohba revíziu rodu Sedum a oddelil od nej nové druhy vrátane Hylotelephium. Zahŕňa 28 druhov vrátane rastliny rozchodníka. Rozchodník Nádherný dorastá do výšky 30 až 50 cm. Stonky má vzpriamené, silné, bez rozvetvenia. Listy sú najčastejšie šikmé. Sú svetlozelené s modrým voskovým povlakom, mäsité, oválne, dlhé 2,5 až 10 cm a široké 0,8 až 5 cm. Okraj listu je hladký alebo zúbkovaný.

Rozchodník Nádherný – Hylotelephium spectabile – kvety vytvárajú na vrchole stonky súkvetie široké 7 až 11 cm. Súmerné kvety majú priemer približne 1 cm a zvyčajne ide o päť okvetných lístkov. Kvety sú ružovej až tmavočervenej farby, zriedka biele. Rastlina kvitne od augusta do septembra. Je vhodný na trvalky, skalky, okraje chodníkov a na výsadbu múrov a svahov. Môže sa pestovať aj v kvetináčoch. V zime jej nadzemné časti odumierajú, podzemné časti sú však mrazuvzdorné a na jar dorastajú. Túto rastlinu je najlepšie vysádzať do väčších skupín, je možné ju pestovať aj v debničkách na balkónoch alebo terasách.

Viac info

Hmotnosť 0.40 kg
Rozmery 10 × 10 × 20 cm
Farba kvetu:

ružová, červená, červená tmavá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rozchodník Nádherný – Hylotelephium spectabile”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP