Šalvia Lekárska – Salvia Officinalis

1.50 

Šalvia Lekárska – Salvia Officinalis je to trvalka čeľade Lamiaceae. Pochádza z krajín Stredozemného mora, kde rastie na slnečných vápencových svahoch až do výšky 800 m n.m. V prírode vytvára vždyzelené polokríky. V súčasnosti sa šalvia lekárska pestuje v mnohých krajinách sveta. Jeho latinský názov pochádza zo slov salvo – liečiť, zachrániť alebo salvus – zdravý.

Katalógové číslo: 890 Kategórie: ,

Popis

Šalvia Lekárska – Salvia Officinalis je to trvalka čeľade Lamiaceae. Pochádza z krajín Stredozemného mora, kde rastie na slnečných vápencových svahoch až do výšky 800 m n.m. V prírode vytvára vždyzelené polokríky. V súčasnosti sa šalvia lekárska pestuje v mnohých krajinách sveta. Jeho latinský názov pochádza zo slov salvo – liečiť, zachrániť alebo salvus – zdravý. Dlho sa s ním zaobchádzalo ako s liekom, v staroveku bol symbolom zdravia a dlhovekosti. V našom podnebí je Šalvia Lekárska ker, ktorý dosahuje výšku až 30 – 60 cm a vytvára široké trsy. Listy sú úplne alebo mierne vrúbkované a na dotyk zamatovo hebké. Šalvia lekárska kvitne v druhom roku kultivácie zo semien, niekedy už koncom mája, a kvitne do konca júla.

Šalvia Lekárska – Salvia Officinalis má medonosné kvety. Šalvia lekárska je rastlina opeľovaná hmyzom hlavne včelami a čmeliakmi. Rastie najlepšie na teplých, chránených a slnečných miestach, najlepšie smerom na juh alebo na juhozápad. Pôda by mala dobre priepustná, s prímesou piesku alebo jemného štrku, neutrálna alebo mierne zásaditá. Táto bylinka veľmi dobre reaguje na hnojenie dusíkom. V našom podnebí šalvia nie je úplne mrazuvzdorná a v severných častiach krajiny môže zamrznúť preto sa oplatí na zimu ju zakryť. Na jar, po odstránení zakrytia, by mali byť rastliny orezané asi 10 cm nad povrchom pôdy. Tým nám rastlina pekne zhustne.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Šalvia Lekárska – Salvia Officinalis”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP