Flox šidlolistý – Phlox subulata

1.50 

Flox šidlolistý – Phlox subulata je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Polemoniaceae, pôvodom z východných a stredných USA. Dorastá do výšky 12 cm a pokrýva asi 50 cm širokú plochu. Je to vždyzelená skalnička, ktorá vytvára podložky alebo vankúše z chlpatých, líniových listov. Ihličkovité listy sú husto pripevnené k stonke.

Katalógové číslo: 905 Kategórie: , ,

Popis

Flox šidlolistý – Phlox subulata je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Polemoniaceae, pôvodom z východných a stredných USA. Dorastá do výšky 12 cm a pokrýva asi 50 cm širokú plochu. Je to vždyzelená skalnička, ktorá vytvára podložky alebo vankúše z chlpatých, líniových listov. Ihličkovité listy sú husto pripevnené k stonke. Flox kvitne od polovice mája do začiatku júna. Na koncoch výhonkov vyrastajú bledoružové kvety, biele, ružové a fialové kvety. Rastliny vyžadujú priepustnú pôdu, najlepšie piesočnatú, s neutrálnou alebo mierne kyslou reakciou a slnečné stanovište. Rastliny sú odolné, ale dekoratívne, iba pri miernej starostlivosti a správnom hnojení. Rozšírené sú na záhonoch s nízkymi trvalkami a v skalkách.

Flox šidlolistý – Phlox subulata sa šíri delením alebo odrezkami. Výhonky sa veľmi ľahko zakorenia. Na jar sa môže okolo rastlín pridať rašelina zmiešaná s pieskom a substrát sa musí udržiavať dostatočne vlhký. Za týchto podmienok sa výhonky rýchlo zakorenia. Na konci leta možno zakorenené výhonky odrezať od materskej rastliny a vysadiť do kvetináčov. Na trvalé miesta sa presádzajú na jar nasledujúceho roku. Phlox je nenahraditeľná rastlina v skalkách, kvetinových stenách a kvetinových záhonoch. Najkrajšie vyzerá medzi kameňmi, vytvára kobercovú výplň alebo visí na skalných stenách. Aby bola kompozícia atraktívna počas celej sezóny, stojí za to ju vysadiť aj rastlinami iného druhu, napríklad kosatcami alebo ihličnanmi.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 10 × 10 × 8 cm
Farba kvetu:

biela, ružový, ružový svetlý, ružovo biely

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Flox šidlolistý – Phlox subulata”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP