Gerbera trpasličia

2.90 

Gerbera trpasličia má rada svetlé, teplé a slnečné polohy. Gerbera má rada vysokú vlhkosť, preto ho udržiavame neustále v mierne vlhkej pôde.  Trpasličie odrody sú vynikajúce pre domáce pestovanie.

Katalógové číslo: 945 Kategórie: ,

Popis

Gerbera trpasličia sa vyskytuje v prírodných podmienkach v oblastiach juhovýchodnej Afriky a tropickej Ázie.

Gerbery sa najčastejšie pestujú ako rezané kvety, ale trpasličie odrody sú vynikajúce pre domáce pestovanie, ako aj na terase alebo balkóne. Vyzerajú veľmi dekoratívne a kvety v bohatej farebnej palete vydržia dosť dlho.

Gerbera patrí do čeľade Asteraceae. Pomerne dlhé, rovnomerné, zvyčajne svetlozelené listy pokryté jemnými chĺpkami pod nimi. Kvety sú pripevnené jednotlivo na dlhé rúrkovité výhonky kvetenstva, má viacfarebné kvety, zvyčajne žlté, červené, oranžové alebo ružové. Charakteristickým znakom gerbery je skutočnosť, že kvety sa otvárajú ráno a zatvárajú v noci. Rastie do výšky 25 – 35cm. Kvitne od mája do augusta. Gerberám sa nedarí v príliš teplých interiéroch.

Gerbera trpasličia má rada svetlé, teplé a slnečné polohy. Gerbera má rada vysokú vlhkosť, preto ho udržiavame neustále v mierne vlhkej pôde. Dobre reaguje na kropenie. Počas zimného odpočinku znížime množstvo vody a znížime teplotu na asi 15 ° C. V období intenzívneho rastu sa odporúča výdatné polievanie, systematické hnojenie. Pôda bohatá na živiny – kyprá. Mladé rastlinky presádzame raz za rok, vždy na jar, staršie stačí presadiť každý druhý rok a v rovnakom období. Táto rastlina bola pomenovaná po nemeckom botanikovi Traugottovi Gerberovi v roku 1735 Janom Frederikom Gronoviusom .

Viac info

Hmotnosť 0.50 kg
Rozmery 15 × 15 × 20 cm
Farba kvetu:

červená, maslová, orange, svetlo ružová, tmavo ružová, žlto orange

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Gerbera trpasličia”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP