Heuchera Hybridná – Heuchera Hybrida

4.00 

Heuchera Hybridná – Heuchera Hybrida je rod prevažne stále zelených trvalých rastlín z čeľade Saxifragaceae, ktoré pochádzajú zo Severnej Ameriky. Heuchera je trvalka, ktorá rastie pomaly. Listy heuchery sú srdcovitého tvaru, laločnaté, nasadené na dlhých stopkách. Stopky a okraje listov sú chlpaté.

Katalógové číslo: 955 Kategórie: , ,

Popis

Heuchera Hybridná – Heuchera Hybrida je rod prevažne stále zelených trvalých rastlín z čeľade Saxifragaceae, ktoré pochádzajú zo Severnej Ameriky. Heuchera je trvalka, ktorá rastie pomaly. Listy heuchery sú srdcovitého tvaru, laločnaté, nasadené na dlhých stopkách. Stopky a okraje listov sú chlpaté. Z vrcholkov skrátených výhonkov na dlhých stopkách bez listov vyrastajú panikulárne súkvetia zložené z malých, ohnivo červených, karmínových, koralových alebo bielych kvetov. Kvety tejto rastliny rastú na tenkých, pružných stopkách a chvejú sa pod vplyvom čo i len slabého vetra – odtiaľ pochádza všeobecný názov rastliny.

Heuchera Hybridná – Heuchera Hybrida kvitne v júni a júli. V záhradách sú vysadené na záhonoch, sú ideálne na lemovanie, do skaliek, ako aj na vytváranie kobercov s inými rastlinami. Často sú vysadené v skalkách. Najlepšie je použiť vzdialenosť 30 x 30 cm. Darí sa im v úrodnej, mierne vlhkej pôde, kultivovanej najmenej do hĺbky cca 30 cm a v polo tienistej polohe. Na zimu vyžaduje prekrytie. Ak sú ponechané po mnoho rokov na rovnakom mieste, začnú vysychať zvnútra, takže každých pár rokov stojí za to ich opätovne vysadiť nové sadenice.

pozície: plné slnko alebo polotieň

pôda: priepustná, stredne vlhká, zhnitá

doba kvitnutia pre rôzne odrody: od mája do októbra

mrazuvzdornosť: áno – plná

dekoratívne vlastnosti: zaujímavý tvar s dekoratívnymi kvetmi a okrasnými listami

Viac info

Hmotnosť 0.4 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm
Druh

Heuchera Fire Alarm, Heuchera Mint Frost, Heuchera Northern Exposure Silver, Heuchera Rring Of Fire, Heuchera Black Beauty, Heuchera Blondie In Lime, Heuchera Forever Purple, Heuchera Marmalade

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Heuchera Hybridná – Heuchera Hybrida”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP