Heuchera Hybridná – Heuchera hybrida

4.00 

Heuchera Hybridná – Heuchera hybrida je rod prevažne stále zelených trvalých rastlín z čeľade Saxifragaceae, ktoré pochádzajú zo Severnej Ameriky. Heuchera je trvalka, ktorá rastie pomaly. Listy heuchery sú srdcovitého tvaru, laločnaté, nasadené na dlhých stopkách. Stopky a okraje listov sú chlpaté.

Vymazať
Katalógové číslo: 955 Kategórie: , ,

Popis

Heuchera Hybridná – Heuchera hybrida je rod prevažne stále zelených trvalých rastlín z čeľade Saxifragaceae, ktoré pochádzajú zo Severnej Ameriky. Heuchera je trvalka, ktorá rastie pomaly. Listy heuchery sú srdcovitého tvaru, laločnaté, nasadené na dlhých stopkách. Stopky a okraje listov sú chlpaté. Z vrcholkov skrátených výhonkov na dlhých stopkách bez listov vyrastajú panikulárne súkvetia zložené z malých, ohnivo červených, karmínových, koralových alebo bielych kvetov. Kvety brusnice sú zasadené na tenkých, pružných stopkách a chvejú sa pod vplyvom čo i len slabého vetra – odtiaľ pochádza všeobecný názov rastliny.

Heuchera Hybridná – Heuchera hybrida kvitne v júni a júli. V záhradách sú vysadené na záhonoch, sú ideálne na lemovanie, do skaliek, ako aj na vytváranie kobercov s inými rastlinami. Často sú vysadené v skalkách. Najlepšie je použiť vzdialenosť 30 x 30 cm. Najlepšie rastú v úrodnej, mierne vlhkej pôde, kultivovanej najmenej do hĺbky cca 30 cm a v polotienistej polohe. Na zimu vyžaduje prykrytie. Ak sú ponechané po mnoho rokov na rovnakom mieste, začnú vysychať zvnútra, takže každých pár rokov stojí za to ich opätovnú výsadbu a rozdelenie rastliny na niekoľko častí.

pozície: plné slnko alebo polotieň

pôda: priepustná, stredne vlhká, zhnitá

doba kvitnutia: od jún do júl

mrazuvzdornosť: áno – plná

dekoratívne vlastnosti: zaujímavý tvar s dekoratívnymi kvetmi a okrasnými listami

Viac info

Hmotnosť 0.5 kg
Rozmery 20 × 20 × 30 cm
Druh

Heuchera Fire Alarm, Heuchera Mint Frost, Heuchera Northern Exposure Silver, Heuchera Rring Of Fire

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Heuchera Hybridná – Heuchera hybrida”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook