Chudôbka Drsnoplodá Pravá – Draba Lasiocarpa

1.50 

Chudôbka Drsnoplodá Pravá – Draba Lasiocarpa je veľký rod kvitnúcich rastlín z čeľade Brassicaceae. Má ostré listy zhromaždené v hustých ružiciach. Z ružice vychádzajú holé stonky zakončené ozdobnými tmavo žltými súkvetiami. V čase kvitnutia je rastlina vysoká 8-20 cm. Kvitne veľmi skoro, od marca. Draba je nenáročná skalnička na pestovanie, s veľmi malými kultivačnými požiadavkami.

Katalógové číslo: 906 Kategórie: ,

Popis

Chudôbka Drsnoplodá Pravá – Draba Lasiocarpa je veľký rod kvitnúcich rastlín z čeľade Brassicaceae. Má ostré listy zhromaždené v hustých ružiciach. Z ružice vychádzajú holé stonky zakončené ozdobnými tmavo žltými súkvetiami. V čase kvitnutia je rastlina vysoká 8-20 cm. Kvitne veľmi skoro, od marca. Draba je nenáročná skalnička na pestovanie, s veľmi malými kultivačnými požiadavkami. Môže tolerovať každú, dokonca aj chudobnú pôdu, ale nevyhnutne zásaditú. Najlepšie rastie na slnečných stanovištiach v dobre priepustnej pôde. V našich klimatických podmienkach zimuje veľmi dobre. Dobre vynikne pri vyplňovaní medzier medzi kameňmi. Môže sa pestovať jednotlivo aj v malých skupinách po 2 – 3 rastlinách dohromady. 

Chudôbka Drsnoplodá Pravá – Draba Lasiocarpa veľmi dobré rastie aj v neúrodnej a piesočnatej pôde. Má ráda slnečné miesta. Najlepšou pôdou je vápenatá a priepustná zmes štrku, piesku a úrodnej pôdy. To poskytuje živiny a dostatočný odtok prebytočnej vody. Zimná odolnosť je veľmi dobrá. Je to jedna z najpôvabnejších skalných trvaliek, ktorá vytvára koberce. Rastie pomaly. Mimo skalku je možné ju vysadiť do štrbín, do kamenného žľabu alebo do inej nádoby, pričom treba pamätať na zásaditý základ. Draba lasiocarpa sa najlepšie cíti na piesočnatej, vysušenej a suchej pôde na slnečnom stanovišti. Tento Balkánsko-karpatský druh, rastie od Slovenska, severného Maďarska a dolného Rakúska cez krajiny bývalej Juhoslávie po Rumunsko, Bulharsko, Albánsko a Grécko.

 

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 8 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Chudôbka Drsnoplodá Pravá – Draba Lasiocarpa”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP