Gaura Lindheimeri – Oenothera Lindheimeri

3.90 

Gaura Lindheimeri – Oenothera Lindheimeri predtým známa ako Gaura lindheimeri a bežne známa ako Lindheimerov beeblossom biela gaura, ružová gaura je druh Oenothera. Je to trváca rastlina a je pôvodom z južnej Louisiany a Texasu. Dosahuje výšku až 60 – 120 cm.

Katalógové číslo: 886 Kategórie: , ,

Popis

Gaura Lindheimeri – Oenothera Lindheimeri predtým známa ako Gaura lindheimeri a bežne známa ako Lindheimerov beeblossom biela gaura, ružová gaura je druh Oenothera. Je to trváca rastlina a je pôvodom z južnej Louisiany a Texasu. Dosahuje výšku až 60 – 120 cm. Výhonky tejto trvalky sú zospodu listnaté. Jeho listy sú mierne pokryté chlpmi, úzke, kopijovité so zúbkovaným okrajom. Každý výhonok a jeho vetva končí voľným strapcovitým kvetenstvom. Kvitne zdola nahor a súčasne môže byť otvorených iba niekoľko kvetov v kvetenstve, zvyčajne jeden alebo dva. Jeden kvet má 4 okvetné lístky. Jeho priemer je približne 2 – 4 centimetre. Kvitne od júla do októbra alebo dokonca až do prvého mrazu.

Gaura Lindheimeri – Oenothera Lindheimeri nemá vysoké nároky na pôdu. Rastie na stredne úrodných pôdach, ale dobre sa mu darí aj na ľahkých, dobre priepustných, piesočnatých podkladoch. Na úrodnejších pôdach má tendenciu prerastať – v takejto situácii si vyžaduje podporu. Gaura potrebuje stredne vlhké pôdy, ale poradí si aj so suchými, potom však treba rátať s menej výdatným kvitnutím. Má rád slnečné a teplé polohy. Mrazuvzdornosť Gaury je dobrá, v prípade silných mrazov bez snehu sa však oplatí na zimu ich pokryť napríklad slamou alebo agrotextíliou. Pestovanie gaury nie je nijako zvlášť komplikované. Táto rastlina nevyžaduje nadmernú údržbu, aby mohla bohato kvitnúť. Prakticky stačí kúsok relatívne úrodnej, ale dobre priepustnej pôdy a miesto, kde bude mať dobrý prístup k svetlu. Zalievanie a hnojenie by malo byť len mierne.

Viac info

Hmotnosť 0.50 kg
Rozmery 12 × 12 × 25 cm
Farba kvetu:

Ružová, Biela, Ružová tmavá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Gaura Lindheimeri – Oenothera Lindheimeri”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP