Rozchodník – Sedum Kaukazsky

2.20 

Rozchodník – Sedum Kaukazsky je veľký rod kvitnúcich rastlín z čeľade Crassulaceae, ktorých druhy sú všeobecne známe ako rozchodníky. Bol opísaný rod, ktorý obsahuje až 600 druhov a následne sa redukuje na 400 – 500. Sedum sa vyskytuje voľne v celej Európe, aj u nás. Rastliny sú vysoké až 15 až 30 cm sú zdobené žiarivo sfarbenými kvetmi. Tieto skalničky, ktoré rýchlo pokrývajú povrch zeme, možno nájsť na slnečných miestach, na menej úrodných a piesočnatých pôdach, medzi skalami a v borovicových lesoch.

Katalógové číslo: 858 Kategórie: , ,

Popis

Rozchodník – Sedum Kaukazsky je veľký rod kvitnúcich rastlín z čeľade Crassulaceae, ktorých druhy sú všeobecne známe ako rozchodníky. Bol opísaný rod, ktorý obsahuje až 600 druhov a následne sa redukuje na 400 – 500. Sedum sa vyskytuje voľne v celej Európe, aj u nás. Rastliny sú vysoké až 15 až 30 cm sú zdobené žiarivo sfarbenými kvetmi. Tieto skalničky, ktoré rýchlo pokrývajú povrch zeme, možno nájsť na slnečných miestach, na menej úrodných a piesočnatých pôdach, medzi skalami a v borovicových lesoch. Rastlina Sedum je tiež obľúbenou okrasnou rastlinou, ktorá sa často pestuje v záhradách. Rastlina je zdobená kvetmi, kvitnúcimi od júla do septembra. Táto skalnička je jednou z expanzívnych rastlín a je plne mrazuvzdorná. Rýchlo pokryje priestor a priláka včely a motýle. Všetko sú to od prírody sukulenty, teda rastliny odolné voči nedostatku vody a živín. Nedávno sa stali módnymi kompozície rozchodníkov v keramických nádobách na terasy a verandy.

Rozchodník – Sedum Kaukazsky dobre odoláva obdobiam sucha. Rozchodník nie je potrebné polievať, pretože zbiera vodu do listov. Skalnička sa sadí do skalky, kvetinových záhonov a na pokrytie trávnikov. Nenávidia však nedostatok svetla – potom sa naťahujú, strácajú listy a zle kvitnú. Napriek tomu, že uprednostňuje slnečné stanovište, je možné ho vysádzať aj do menej slnečných častí záhrady. Počas zimy potrebuje rastlina v najchladnejších oblastiach ochranu pred nízkymi teplotami. Pestovanie rastliny v kvetináči si vyžaduje drenáž, aby sa zabezpečili jej správne vývojové podmienky a odvod prebytočnej vody. Pekným pozadím pre rastlinu rozchodník sú ďalšie trvalky, listnaté kry a okrasné trávy. Rastlina uprednostňuje slnečné stanoviská a suchú zem. Rastlinu rozmnožujeme rozdelením trsov na menšie časti. Každú sadenicu sadíme osobitne, robíme to rýchlo, aby korene nevyschli.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 9 × 9 × 10 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rozchodník – Sedum Kaukazsky”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP