Prvosienka Zúbkatá – Primula Denticulata

1.50 

Prvosienka Zúbkatá – Primula Denticulata je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Primulaceae. Pochádza z alpských oblastí Číny, Afganistanu, Bhutánu, Indie, Kašmíru, Mjanmarska, Nepálu a Pakistanu. Rastliny tvoria charakteristický zhluk vretenovitých listov dorastajúcich až do dĺžky 20 – 30 cm. Kvitne od marca do mája kedy vyrastajú výhonky kvetenstva až do výšky 30 cm, zakončené guľovitými súkvetiami.

Katalógové číslo: 896 Kategórie: ,

Popis

Prvosienka Zúbkatá – Primula Denticulata je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Primulaceae. Pochádza z alpských oblastí Číny, Afganistanu, Bhutánu, Indie, Kašmíru, Mjanmarska, Nepálu a Pakistanu. Rastliny tvoria charakteristický zhluk vretenovitých listov dorastajúcich až do dĺžky 20 – 30 cm. Kvitne od marca do mája kedy vyrastajú výhonky kvetenstva až do výšky 30 cm, zakončené guľovitými súkvetiami. Jednotlivé kvety sú malé, do priemeru 1 cm. Kvety sú biele, fialové alebo fialové svetlé. Rastliny vyžadujú polotienisté polohy. Uprednostňujú úrodnú a vlhkú pôdu. Nevyžadujú ochranu pred chorobami a škodcami.

Prvosienka Zúbkatá – Primula Denticulata  je zaujímavá trvalka, odporúčaná na pestovanie vo väčších skupinách. Skvelá je pre záhrady pre parky. Mrazuvzdornosť tohto druhu je veľmi dobrá. Prvosienka rastie najlepšie na polotienistom mieste. Pôda by mala byť úrodná, hlinitá, s pridaním trávnatej pôdy, neustále vlhká. V zime je potrebné rastliny, najmä staršie, chrániť pred mrazom zakrytím. Prvosienka je vynikajúcou rastlinou do trvalkových záhonov. Najlepšie je zasadiť prvosienku v malých skupinách po 3–10. Je to ideálny kvet aj pre skalky. Je to jedna z najskorších jarných kvitnúcich trvaliek, preto si zaslúži miesto na okraji kvetinových záhonov, skaliek a iných záhradných kompozícií. Keď je rastlina staršia je vhodné rozdeliť podpník, aby sa rastlina omladila a udržala sa jej schopnosť atraktívneho kvitnutia.

Viac info

Hmotnosť 0.20 kg
Rozmery 8 × 8 × 10 cm
Farba kvetu:

biela, fialová, fialová svetlá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Prvosienka Zúbkatá – Primula Denticulata”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP