Mecardonia – Gold Dust

1.80 

Mecardonia – Gold Dust je rod rastlín z čeľade Plantaginaceae. Bolo opísaných až 30 druhov, z ktorých je 10 aktuálne pestovaných. U nás sa táto rastlina pestuje ako jednoročná rastlina v truhlíkoch, závesných kvetináčoch ale aj v záhrade. Táto krásna rastlina vyniká drobnými žltými kvietkami. Mohutné previsy dosahujú dĺžku 25 až 35 cm. Rozkvitá veľmi skoro na jar a bez prestania kvitne až do prvých mrazov.

Katalógové číslo: 937 Kategórie: , ,

Popis

Mecardonia – Gold Dust je rod rastlín z čeľade Plantaginaceae. V prírode sa prevažne vyskytuje v Južnej Amerike a juhovýchodných Spojených štátoch vrátane Floridy a Alabama ale možno ich nájsť až na sever po Virgínii. Bolo opísaných až 30 druhov, z ktorých je 10 aktuálne pestovaných. U nás sa táto rastlina pestuje ako jednoročná rastlina v truhlíkoch, závesných kvetináčoch ale aj v záhrade. Táto krásna rastlina vyniká drobnými žltými kvietkami. Mohutné previsy dosahujú dĺžku 25 až 35 cm. Rozkvitá veľmi skoro na jar a bez prestania kvitne až do prvých mrazov.

Mecardonia – Gold Dust vďaka svojej odolnosti voči chorobám a vysokým teplotám si získava čoraz viac priaznivcov. Pestuje sa veľmi ľahko, stačí ju prihnojiť. Na hnojenie odporúčame PLANTON® K viaczložkové hnojivo obsahujúce celú sadu základných živín. Rastie veľmi rýchlo a vytvára hustý trs, preto je ideálnou rastlinou do závesných košov, balkónových hrantíkov. Vhodnou polohou je slnečné stanovište. Keď je vysadená v polotieni zníži sa hojnosť kvitnutia. Keď je zasadená do zeme, vytvára nádherný koberec pokrytý drobnými kvetmi. Rastlina je ideálna na pestovanie v kompozícii s inými rastlinami.

Rastlina sa do vonkajších priestorov umiestňuje až po 15. máji, kedy už nehrozia prízemné mrazí. Vyžaduje výdatnú zálievku. Optimálny vodný režim pomôžu udržiavať samozavlažovacie nádoby. Frekvencia zálievky značne závisí od vývoja počasia. Veľmi dobre dopĺňa vo výsadbe iné mierne prevyslé letničky.

 

 

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Mecardonia – Gold Dust”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP