Slamiha – Helichrysum Petiolare

1.50 

Slamiha – Helichrysum Petiolare je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Asteraceae, pôvodom z Južnej Afriky, ktorá je známa ako imphepho, a prirodzene rastie v častiach Portugalska a Spojených štátov. Kvôli úplnému nedostatku mrazuvzdornosti v našom podnebí sa s ňou zaobchádza ako s jednoročnou rastlinou. Hlavnými dekoratívnymi vlastnosťami rastliny sú plazivé alebo visiace výhonky, husto pokryté malými, úplne chlpatými, oválnymi listami.

Katalógové číslo: 972 Kategórie: , ,

Popis

Slamiha – Helichrysum Petiolare je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Asteraceae, pôvodom z Južnej Afriky, ktorá je známa ako imphepho, a prirodzene rastie v častiach Portugalska a Spojených štátov. Kvôli úplnému nedostatku mrazuvzdornosti v našom podnebí sa s ňou zaobchádza ako s jednoročnou rastlinou. Hlavnými dekoratívnymi vlastnosťami rastliny sú plazivé alebo visiace výhonky, husto pokryté malými, úplne chlpatými, oválnymi listami. V závislosti od odrody môžu byť listy sfarbené: striebristo sivá: ‚Blue Green Leaved‘ = ‚Silver‘ – s najintenzívnejším rastom, zeleno-žltá: ‚Bicolour Yellow Green Leaved‘ = ‚Rondello‘, bledožltá: ‚Zlatý list‘, kompaktný a pomaly rastúci.

Slamiha – Helichrysum Petiolare je jedna z najobľúbenejších závesných balkónových rastlín. Slamiha rastie v závislosti od odrody až do výšky 30 – 60 cm. Je to vynikajúca balkónová rastlina. Niektoré rastliny Helichrysum je možné zasadiť aj na záhony („Silver“) ako sezónne rastliny pokrývajúce pôdu. Slamiha rastie najlepšie na slnečnom a teplom stanovišti, pretože v tieni majú náchylnosť na choroby. Najvhodnejšia pôda pre ne by mala byť pomerne úrodná, dobre priepustná a relatívne vlhká. Výhodné pH substrátu je neutrálne alebo slabo kyslé. Slamiha nemá rada prelievanie, jej korene hnijú alebo prílišné sucho, listy rýchlo vädnú. Slamiha sa rozmnožuje pomocou vrcholových odrezkov, odoberaných a zakorenených skoro na jar. Slamiha niekedy kvitne, ale jej kvety nemajú žiadnu dekoratívnu hodnotu.

Viac info

Hmotnosť 0.35 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm
Druh:

blue green, golden, yellow green

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Slamiha – Helichrysum Petiolare”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP