Astra Krovinatá – Aster Dumosus

2.50 

Astra Krovinatá – Aster Dumosus e druh kvitnúcej rastliny z čeľade astrovitých. Je pôvodom z rozšírenej oblasti vo východnej polovici USA od Texasu cez Floridu cez Maine až po Wisconsin. Je tiež pôvodom z Ontária a kultivovaná aj na iných miestach. U nás je jednoznačne najznámejšou jesennou kvetinou. Jej kvety sa niekedy nazývajú michalky – pretože začínajú kvitnúť na Michala v septembri a kvitnú až do polovice novembra.

Katalógové číslo: 984 Kategórie: , ,

Popis

Astra Krovinatá – Aster Dumosus je druh kvitnúcej rastliny z čeľade astrovitých. Je pôvodom z rozšírenej oblasti vo východnej polovici USA od Texasu cez Floridu cez Maine až po Wisconsin. Je tiež pôvodom z Ontária a kultivovaná aj na iných miestach. U nás je jednoznačne najznámejšou jesennou kvetinou. Jej kvety sa niekedy nazývajú michalky – pretože začínajú kvitnúť na Michala v septembri a kvitnú až do polovice novembra. Tieto roztomilé malé kvietky vädnú, až keď silnejú mrazy. Silné, tuhé stonky sa delia na niekoľko konárikov a tie na ďalšie. Na ich vrchole sa objavujú kvety. Astra bohato kvitne, rovnako ako jej vzdialený bratranec americká aster. Je však oveľa odolnejšia voči chladu. Pestuje sa aj ako rezaný kvet.

Astra Krovinatá – Aster Dumosus je to nádherný jesenný kvet, kvitne, keď sa deň citeľne skracuje. Rastlina je vždyzelená trváca rastlina a po zime sa rýchlo zotavuje. Má charakteristické kvetenstvo podobné sedmokráske. Listy sú silné, tmavozelené, celkom atraktívne. Odrody sa líšia iba farbou a veľkosťou kvetov. Rastlina dosahuje 30 až 60 cm na výšku. Farba kvetov a vôňa priťahujú hmyz, najmä motýle a včely. Astra je nenáročná rastlina. Ideálne pre ňu je slnečné alebo polotienisté stanovište s úrodnou a priepustnou pôdou. Rastlina by mala mať neustále vlhký substrát. Zložené hnojivá používané na jar zvyšujú zdravie a vitalitu rastliny. Rastlina by mala byť orezaná tesne pri zemi, skôr ako sa objavia prvý sneh.

Viac info

Hmotnosť 0.35 kg
Rozmery 9 × 9 × 20 cm
Farba kvetov:

biela, ružová, fialová, ružová plná, fialová plná

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Astra Krovinatá – Aster Dumosus”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP