Mandevilla (Sundevilla)

3.50 

Mandevilla (Sundevilla) je rod tropických a subtropických kvitnúcich rastlín patriacich do čeľade Apocynaceae. Prvýkrát bol opísaný ako rod v roku 1840. Bežný názov je rocktrumpet. Druhy mandevilly pochádzajú z juhozápadných Spojených štátov, Mexika, Strednej Ameriky, Západnej Indie a Južnej Ameriky. Vedecký všeobecný názov je Mandevilla a pochádza z mena Johna Mandevilla 18 storočie, ktorý priniesol prvý exemplár do Anglicka. Takmer celé leto zdobia tieto rastliny terasy a balkóny nádhernými a veľkými kvetmi v bielej, ružovej, červenej alebo žltej farbe.

Katalógové číslo: 961 Kategórie: , ,

Popis

Mandevilla (Sundevilla) je rod tropických a subtropických kvitnúcich rastlín patriacich do čeľade Apocynaceae. Prvýkrát bol opísaný ako rod v roku 1840. Bežný názov je rocktrumpet. Druhy mandevilly pochádzajú z juhozápadných Spojených štátov, Mexika, Strednej Ameriky, Západnej Indie a Južnej Ameriky. Vedecký všeobecný názov je Mandevilla a pochádza z mena Johna Mandevilla 18 storočie, ktorý priniesol prvý exemplár do Anglicka. Takmer celé leto zdobia tieto rastliny terasy a balkóny nádhernými a veľkými kvetmi v bielej, ružovej, červenej alebo žltej farbe. Mandeville rýchlo rastú a môžu dosiahnuť dĺžku aj niekoľko metrov. Avšak kvety určené na balkóny, terasy a okenné parapety odrody majú zvyčajne umelo zakrpatený rast do jedného metra. U nás vonku neprezimuje. Po prezimovaní najneskôr v druhom roku rastliny zreteľne stúpajú nahor.

Mandevilla (Sundevilla) má kvety s piatimi okvetnými lístkami ktoré tvoria tvoria lieviky s priemerom až 5 cm. Kvitnú od mája do septembra a celé leto vytvárajú nové púčiky. Kvety opeľujú včely a čmeliaky a v ich tropickej domovine aj kolibríky. Na to, aby bohato zakvitla, potrebuje  v každom prípade veľa svetla. Najlepšie je umiestniť rastliny na veľmi svetlé miesto s vysokou vlhkosťou vzduchu, kde budú chránené pred horiacim poludňajším slnkom. Má iba miernu potrebu vody. Vodu si ukladá aj do svojich hustých listov. Aby rastlina dobre rástla, mala by sa raz týždenne prihnojiť hodnotným tekutým hnojivom pre črepníkové rastliny. Každé dva alebo tri roky sa musí premiestniť do trochu väčšieho kvetináča. Ak sa zimujú v byte alebo vo vyhriatej zimnej záhrade pri teplotách nad 20 ° C, rastlina bude kvitnúť aj v zime.

Viac info

Hmotnosť 0.40 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Mandevilla (Sundevilla)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP