Balónovec Veľkokvetý – Platycodon Grandiflorus

2.00 

Balónovec Veľkokvetý – Platycodon Grandiflorus je druh bylinnej kvitnúcej trvácej rastliny z čeľade Campanulaceae a jediný zástupca rodu Platycodon. Je pôvodom z východnej Ázie. Je všeobecne známy ako balónový kvet, zvonček čínsky alebo platycodon. Balónovec dorastá do výšky 60 cm. Má modrozelené, podlhovasté a zúbkované listy.

Katalógové číslo: 962 Kategórie: , ,

Popis

Balónovec Veľkokvetý – Platycodon Grandiflorus je druh bylinnej kvitnúcej trvácej rastliny z čeľade Campanulaceae a jediný zástupca rodu Platycodon. Je pôvodom z východnej Ázie. Je všeobecne známy ako balónový kvet, zvonček čínsky alebo platycodon. Balónovec dorastá do výšky 60 cm. Má modrozelené, podlhovasté a zúbkované listy. Kvety tejto trvalky sa objavujú jednotlivo alebo niekoľko v hornej časti výhonkov a sú bledomodré, biele alebo ružové. Vyznačuje sa balónikovými púčikmi. Rastlina sa ľahko pestuje. Balónovec je úplne mrazuvzdorný. Staršie rastliny rastúce v zemi by sa nemali presádzať kvôli hrubým, ľahko zlomeným koreňom, ktoré pri poškodení ľahko hnijú.

Balónovec Veľkokvetý – Platycodon Grandiflorus je nádherne kvitnúca trvalka pre skalky a kvetinové záhony, ktorá sa dokonale vyrovná s našou klímou. Je zdobená obidvoma úplne vyvinutými kvetmi v tvare zvona a kvetnými púčikmi pripomínajúcimi balóniky. Má rada slnečné alebo mierne tienisté miesta. Najlepšie sa cíti na úrodnej, dobre odvodnenej pôde so strednou vlhkosťou. Je to vynikajúca rastlina na výsadbu. Jej rezané kvety môžu byť skvelou dekoráciou interiéru. Balónovec veľkokvetý kvitne v lete od júna do augusta. Po odkvitnutí je dobré systematicky odstraňovať súkvetia, ktoré stimulujú rastlinu, aby rýchlejšie kvitli ďalšie kvetné puky. Stojí za to vykonať tento postup v rukaviciach, pretože rastlina v mieste poškodenia vylučuje hustú bielu šťavu.

Viac info

Hmotnosť 0.5 kg
Rozmery 10 × 10 × 20 cm
Farba kvetu:

modrá, biela, ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Balónovec Veľkokvetý – Platycodon Grandiflorus”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP