Plektrant ťahavý (Plectranthus coleoides)

1.50 

Plektrant ťahavý (Plectranthus coleoides) patrí do čeľade Lamiaceae. Rod zahŕňa početné druhy, ktorých počet presahuje 200. Je to rastlina charakterizovaná poklesnutými výhonkami, na ktorých sú nasadené oválne rebrované listy, ktoré sa líšia v závislosti od odrody. Tento druh je so svetlozelenými listami. Dĺžka výhonkov môže dosiahnuť 150 cm, zvyčajne sú však kratšie.

Katalógové číslo: 974 Kategórie: , ,

Popis

Plektrant ťahavý (Plectranthus coleoides) patrí do čeľade Lamiaceae. Rod zahŕňa početné druhy, ktorých počet presahuje 200. Je to rastlina charakterizovaná poklesnutými výhonkami, na ktorých sú nasadené oválne rebrované listy, ktoré sa líšia v závislosti od odrody. Tento druh je so svetlozelenými listami. Dĺžka výhonkov môže dosiahnuť 150 cm, zvyčajne sú však kratšie. V letnej sezóne sa objavujú malé ozdobné, biele až ružovkasté kvety, so štruktúrou charakteristickou pre bledé, zhromaždené v strapcoch dlhých až niekoľko centimetrov. Rastlina kvitne až v druhom roku kultivácie. Medzi odrodami je najobľúbenejšia odroda „Marginatus“ s bielymi hranami, vrúbkovanými listami, dlhými, visiacimi výhonkami, dlhými až asi 100 cm.

Plektrant ťahavý (Plectranthus coleoides) je perfektná odroda na zavesenie do košov, nádob, ktoré sa bežne nachádzajú na balkónoch. Plektrant uprednostňuje polotienisté miesta s rozptýleným svetlom. Priame slnečné žiarenie negatívne ovplyvňuje rastlinu. Na pôdu nie sú kladené žiadne zvláštne požiadavky, vyrastie na univerzálnom podklade, určenom pre balkónové rastliny. Bude dobré, ak bude humusový a priepustný. Je to jednoročná rastlina, ktorá sa ale dá prezimovať v svetlých a chladných miestnostiach okolo 12 ° C. Vyžaduje mierne zavlažovanie, pôda by mala byť neustále mierne vlhká, rastlina lepšie toleruje nedostatok vody ako prílišné zalievanie. Dajú sa z nej vytvárať husté koberce aj na záhonoch alebo v záhrade.

Viac info

Hmotnosť 0.3 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Plektrant ťahavý (Plectranthus coleoides)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP