Kana indická – Canna indica

5.00 

Kana indická – Canna indica je druh rastlín z čeľade Cannaceae. Pochádza z veľkej časti z Južnej Ameriky, Strednej Ameriky, Západnej Indie a Mexika. Latinský názov rastliny pochádza z gréckeho slova kana, čo znamená trstina, pretože rastliny majú tomu podobné stonky. Kana je vysoká trvalka, dorastá od 100 cm -nízke odrody, do 150 cm – stredné odrody, do výšky viac ako 150 cm -vysoké odrody.

Katalógové číslo: 980 Kategórie: ,

Popis

Kana indická – Canna indica je druh rastlín z čeľade Cannaceae. Pochádza z veľkej časti z Južnej Ameriky, Strednej Ameriky, Západnej Indie a Mexika. Latinský názov rastliny pochádza z gréckeho slova kana, čo znamená trstina, pretože rastliny majú tomu podobné stonky. Kana je vysoká trvalka, dorastá od 100 cm -nízke odrody, do 150 cm – stredné odrody, do výšky viac ako 150 cm -vysoké odrody. Na koncoch výhonkov sa vytvárajú farebné kvety. Sú veľmi zaujímavé, sú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Môžu byť citrónovo žlté, karmínové, lososovo ružové, oranžovo červené, oranžové, žlté alebo tmavo šarlátové. Kana kvitne od polovice leta do prvého mrazu. Rastlina je stále klasifikovaná ako cibuľovitá rastlina, ktorá kvitne v lete a na jeseň. Kvety vylučujú nektár, ktorý priťahuje hmyz.

Kana indická – Canna indica je citlivá na nízke teploty. Cibuľky je najlepšie prezimovať v interiéri pri teplote asi 10 ° C. Už po prvom mraze by sa cibuľky rastliny mali vykopať zo zeme. Vysádzajú sa do zeme v druhej polovici mája. Ak chceme rastlinu rozmnožovať, v marci rozdelíme jej podzemok. Vysádza sa na kvetinové záhony, do spoločnosti nízkych trvaliek alebo samostatne. Kana sa dá pestovať aj v kvetináčoch na balkóne alebo terase. Listy korálikov sú tiež ozdobné sú veľké, vajcovito kopijovité, zelené alebo červenohnedé. Mala by sa pestovať vo vlhkej, úrodnej pôde na plných slnečných pozíciách. Stojí za to si uvedomiť, že aj malý tieň spôsobuje, že kvitnutie je slabšie.

Viac info

Hmotnosť 1.00 kg
Rozmery 10 × 10 × 40 cm
Farba

červená, oranžová, svetlo žltá, tmavo žltá, cyklamenová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Kana indická – Canna indica”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP