Petúnia poloťahavá

1.50 

Petúnia poloťahavá je rod 35 až 40 druhov kvitnúcich rastlín juhoamerického pôvodu. Populárna kvetina s rovnakým názvom odvodila svoje epiteton od francúzštiny, ktorá prevzala slovo petun, čo znamená „tabak“, z jazyka Tupi – Guarani.

Katalógové číslo: 927 Kategórie: ,

Popis

Petúnia poloťahavá je rod 35 až 40 druhov kvitnúcich rastlín juhoamerického pôvodu. Populárna kvetina s rovnakým názvom odvodila svoje epiteton od francúzštiny, ktorá prevzala slovo petun, čo znamená „tabak“, z jazyka Tupi – Guarani. Väčšinu odrôd, ktoré sa v záhradách vyskytujú, tvoria jednoročné hybridy. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina. Je to veľmi nenáročný rastlina na pestovanie.

Petúnia poloťahavá toleruje pomerne dobré aj zlé podmienky a horúce podnebie, avšak nie mrazy. Potrebujú najmenej päť hodín slnečného žiarenia každý deň a dobré kvitnú vo vlhkej pôde aj v podmienkach nízkej vlhkosti vzduchu. Polievanie raz týždenne – by malo byť vo väčšine regiónov dostatočné. Závesné koše a iné nádoby je potrebné častejšie zalievať. Maximálny rast nastáva neskoro na jar – koniec apríla až máj. Aplikácia hnojiva mesačne alebo týždenne, v závislosti od odrody, pomôže rastline rýchlo rásť.

Táto jednoročná rastlina s čiastočne previsnutými stonkami môže dorasť do výšky 40 až 60 cm. Petúnia je vhodná na pestovanie v nádobách, závesných košoch, ale tiež na výsadbu do záhonov. Má kvety s priemerom 5-10 cm a tie sa sa objavujú od mája do októbra. Dôležité pre krásny rast je slnečná poloha, úrodná pôda. Mali by ste tiež pamätať na mierne zalievanie a bohaté hnojenie.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 10 × 10 × 20 cm
Farba kvetu:

fialovo žltá, žltá, purpurovo biela, purpurová tmavá, purpurová, karmínová, fialovo biela, fialova svetlá, fialová plnokvetá, fialová, bordovo žltá, fialovo biela, biela, fialová striekaná, bordová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Petúnia poloťahavá”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP