Red Baron – Imperata Cylindrica

6.90 

Red Baron – Imperata Cylindrica je druh trvácej okrasnej trávy pochádzajúcej z tropickej a subtropickej Ázie, Mikronézie, Melanézie, Austrálie, Afriky a južnej Európy. Red Baron je veľmi nápadná okrasná tráva s červenými listami. Rastie pomerne pomaly a jeho výška nepresahuje 40 až 60 cm. Tvorí trsy vzpriamených, mečovitých listov, ktoré upútajú pozornosť svojou nádhernou farbou.

Katalógové číslo: 847 Kategórie: ,

Popis

Red Baron – Imperata Cylindrica je druh trvácej okrasnej trávy pochádzajúcej z tropickej a subtropickej Ázie, Mikronézie, Melanézie, Austrálie, Afriky a južnej Európy. Red Baron je veľmi nápadná okrasná tráva s červenými listami. Rastie pomerne pomaly a jeho výška nepresahuje 40 až 60 cm. Tvorí trsy vzpriamených, mečovitých listov, ktoré upútajú pozornosť svojou nádhernou farbou. Na jar sú červené iba ich vrcholy, ktoré krásne kontrastujú s intenzívnou zelenou, časom sa sfarbenie rozširuje a pokrýva väčšinu listu. Na jeseň trsy nadobudnú až fialovú farbu. Tento druh okrasnej trávy je ideálny do záhonov, skaliek, dobre poslúži aj v nádobách ako dekorácia na balkón či terasu.

Red Baron – Imperata Cylindrica vyžaduje dobre osvetlené alebo len mierne zatienené stanovište, v tieni sa jej listy charakteristicky nesfarbia. Substrát na jej pestovanie pri výsadbe by mal byť humózny a neustále vlhký, treba však zabezpečiť aj správnu drenáž. Rastliny dobre znášajú periodické sucho. Vytvára pomaly rastúce trsy, nerozširuje sa veľmi rýchlo do šírky. Nie je to ani expanzívna ani invázna tráva. Vyzerá veľmi pekne na kompozíciách s kameňmi, balvanmi, vetvami stromov. Možno ju pestovať aj v nádobách. Hodvábne biele kvety sa v našich klimatických podmienkach objavujú len zriedka. Tráva je pomerne dobre mrazuvzdorná, no počas tuhých zím ju treba prikryť suchým lístím, najmä v prvom roku po výsadbe. Na jar kryt odstráňte a sušené listy trávy odrežte nízko pri zemi.

Viac info

Hmotnosť 0.40 kg
Rozmery 10 × 10 × 25 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Red Baron – Imperata Cylindrica”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP