Echinacea – Echinacea

4.50 

Echinacea – Echinacea je rod bylinných kvitnúcich rastlín z čeľade sedmokrásky. Má desať druhov, ktoré sa bežne volajú koneflowery. Nachádzajú sa iba vo východnej a strednej Severnej Amerike, kde rastú vo vlhkých až suchých prériách a otvorených zalesnených oblastiach. Sú cenenými liečivými rastlinami, ktoré sa široko používajú vo farmaceutickom priemysle.

Katalógové číslo: 888 Kategórie: , ,

Popis

Echinacea – E.chinacea je rod bylinných kvitnúcich rastlín z čeľade sedmokrásky. Má desať druhov, ktoré sa bežne volajú koneflowery. Nachádzajú sa iba vo východnej a strednej Severnej Amerike, kde rastú vo vlhkých až suchých prériách a otvorených zalesnených oblastiach. Sú cenenými liečivými rastlinami, ktoré sa široko používajú vo farmaceutickom priemysle. Tradičné kvety echinacey sú sýto ružové. Až donedávna nebolo veľa odrôd Echinacei, ale to sa veľmi mení. Na trh sa uvádza čoraz viac nových odrôd s rôznymi farbami kvetov. Kvety tejto krásnej trvalky lákajú včely svojou intenzívnou arómou. Vzdialenosť odporúčaná záhradkármi je cca 60 x 60 cm. Ale ak chceme dosiahnuť efekt hustého kvetinového záhonu, sú povolené kratšie vzdialenosti.

Echinacea – Echinacea rastie najlepšie v humusovej, úrodnej a ľahkej pôde. Nemá rada vlhkosť, preto ju treba polievať s mierou. V prípade týchto kvetov však ide iba o odporúčania botanikov, pretože rastliny nemajú prakticky žiadne požiadavky. Rastú a kvitnú rovnako dobre na slnečných a suchých pozíciách, ako aj v tieni na mierne vlhkej zemi. Tieto trvalky sú zriedka napadnuté škodcami a ich náchylnosť k chorobám je minimálna. Rastlina je navyše mrazuvzdorná, a preto ju nemusíte na zimu zakryť. Všetko, čo rastlina vyžaduje, je pravidelne hnojenie. Malo by byť intenzívne a výdatné, najlepšie každých 14 dní s viaczložkovým hnojivom. Okrem toho by mali byť vyblednuté kvety echinacey odstránené a stonky pred zimou odrezané tesne pri zemi.

Viac info

Hmotnosť 0.80 kg
Rozmery 12 × 12 × 30 cm
Farba kvetu:

Oranžová, Ružová tmavá, Žltá, Ružová svetlá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Echinacea – Echinacea”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP