Strieborný drôtik (Calocephalus brownii)

2.00 

Strieborný drôtik (Calocephalus brownii) je rastlinný rod, ktorý je endemický v Austrálii. Prvýkrát rod formálne opísal botanik Robert Brown v roku 1818. Rastlina má kvety žlté, menej nenápadné. V poslednej dobe si strieborný drôtik získal obľubu v jesenno – zimnom období – ako rastlina na dekoráciu interiéru. Vďaka svojim strieborno šedým výhonkom evokuje krátke, chladné dni, keď sa za oknami hrdo vyskytujú snehom pokryté konáre stromov.

Katalógové číslo: 973 Kategórie: , ,

Popis

Strieborný drôtik (Calocephalus brownii) je rastlinný rod, ktorý je endemický v Austrálii. Prvýkrát rod formálne opísal botanik Robert Brown v roku 1818. Rastlina má kvety žlté, menej nenápadné. V poslednej dobe si strieborný drôtik získal obľubu v jesenno – zimnom období – ako rastlina na dekoráciu interiéru. Vďaka svojim strieborno šedým výhonkom evokuje krátke, chladné dni, keď sa za oknami hrdo vyskytujú snehom pokryté konáre stromov. Funguje dobre aj ako ozdoba truhlíkov – najlepšie v spoločnosti iných jesenných rastlín. Výborne si poradí v interiéri – ako izbová rastlina. Optimálne miesto pre výsadbu je slnečné alebo mierne zatienené. Substrát je najlepší bez rašeliny, priepustný.

Strieborný drôtik (Calocephalus brownii) kvitne až v druhom lete v mesiaci august až september. Rastlinu mierne hnojíme od apríla do septembra. Zimovanie odporúčame na svetlom mieste pri teplote 5 – 10 stupňov Celzia. Znáša iba teploty do – 4 stupňov C. Pôda sa odporúča piesčitá, dobre priepustná mierne kyslá. Môže byť zasadená aj na rašeliniská alebo skalky, ako doplnok kvetinových záhonov. Hodí sa k rastlinám so živými farbami. Môže sa vysádzať do nádob na balkóny a terasy. V zime môže zdobiť zimnú záhradu. Nemecký názov tejto rastliny je Stacheldrahtpflanze alebo ostnatý drôt. V poslednej dobe je mimoriadne obľúbenou dekoráciou na balkónoch, terasách a záhradách. V prírode dosahuje výšku asi 70 – 100 cm. U nás však zvyčajne dorastá do cca 20 – 30 cm a pre úplný nedostatok mrazuvzdornosti sa s ňou zaobchádza ako s jednoročnou rastlinou.

Viac info

Hmotnosť 0.3 kg
Rozmery 9 × 9 × 10 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Strieborný drôtik (Calocephalus brownii)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP