Klinček Čínsky – Dianthus Chinensis

1.20 

Klinček Čínsky – Dianthus Chinensis je druh Dianthus pôvodom zo severnej Číny, Kórey, Mongolska a juhovýchodného Ruska. Je to bylinná trváca rastlina dorastajúca do výšky 30–50 cm, patriaca do čeľade klinčekovité (Caryophyllaceae). U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina menej často dvojročná. Rastlina má vzpriamený, huňatý zvyk a zvyčajne dorastá u nás až do výšky 40 cm.

Katalógové číslo: 964 Kategórie: , ,

Popis

Klinček Čínsky – Dianthus Chinensis je druh Dianthus pôvodom zo severnej Číny, Kórey, Mongolska a juhovýchodného Ruska. Je to bylinná trváca rastlina dorastajúca do výšky 30–50 cm, patriaca do čeľade klinčekovité (Caryophyllaceae). U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina menej často dvojročná. Rastlina má vzpriamený, huňatý zvyk a zvyčajne dorastá u nás až do výšky 40 cm. Listy sú úzke, kopijovité. Má veľké kvety so zubatými okvetnými lístkami, ktoré majú rôzne farby. Podľa odrody môžu byť biele, ružové, červené, šarlátové, čerešňové alebo dviacfarebné. Čínsky klinček kvitne od júna do septembra. Rastlina rastie najlepšie na slnečných a teplých miestach. Je dosť tolerantný a nenáročný na substrát – optimálne sú však humusové a úrodné pôdy.

Klinček Čínsky – Dianthus Chinensis sa najlepšie rozmnožuje výsevom semien, v marci alebo apríli až do konca jary. Sadenice by mali byť trvale v zemi v nádobe vysadené v polovici mája. Počas vegetačného obdobia by mala byť rastlina hnojená – hnojivami s nízkym obsahom dusíka a počas sucha – pravidelne zalievaná. Osobitná pozornosť by sa mala venovať rastlinám pestovaným v nádobách. Po odkvitnutí by mal byť karafiát orezaný – potom môže na jeseň opäť zakvitnúť. Rastlina je celkom dobré odolná voči chorobám a škodcom. Klinček Čínsky je možné úspešne pestovať v nádobách – ako dekoráciu balkónov, altánkov, terás a interiérov. Je to tiež jedna z cennejších rastlín rezaných kvetov.

Viac info

Hmotnosť 0.3 kg
Rozmery 9 × 9 × 12 cm
Farba

červený, bordový, červeno biely

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Klinček Čínsky – Dianthus Chinensis”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP