Pupalka Velkoplodá – Oenothera Macrocarpa

2.50 

Pupalka Velkoplodá – Oenothera Macrocarpa je druh kvitnúcej rastliny z čeľade pupalkovitých Onagraceae, pôvodom z Mexika a juhu centrálnej časti USA, kde sa vyskytuje vo vápenatých prériách a východných vápencoch. Pupalka je trvalka s prekrývajúcimi sa výhonkami, ktoré tvoria nízke vankúše. Na špičkách stoniek sa vyvíjajú jemne voňavé veľké asi 10 cm v priemere jasne žlté kvety so štyrmi okvetnými lístkami.

Katalógové číslo: 877 Kategórie: , ,

Popis

Pupalka Velkoplodá – Oenothera Macrocarpa je druh kvitnúcej rastliny z čeľade pupalkovitých Onagraceae, pôvodom z Mexika a juhu centrálnej časti USA, kde sa vyskytuje vo vápenatých prériách a východných vápencoch. Pupalka je trvalka s prekrývajúcimi sa výhonkami, ktoré tvoria nízke vankúše. Na špičkách stoniek sa vyvíjajú jemne voňavé veľké asi 10 cm v priemere jasne žlté kvety so štyrmi okvetnými lístkami. Otvárajú sa popoludní. Pupalka má kožovité, tmavozelené listy, oválne až kopijovité. Kvetné puky a výhonky sú červenkastého odtieňa. Rastlina rastie do výšky 20 – 30 cm. Rastlina toleruje aj mierne úrodné pôdy a polotieň, najlepšie však rastie v humuse, suchej alebo stredne vlhkej pôde a mierne kyslej pôde a na slnečnom stanovišti.

Pupalka Velkoplodá – Oenothera Macrocarpa je plne mrazuvzdorná rastlina. Začína rásť neskoro na jar, nemá rada presádzanie. Počas dlhotrvajúceho sucha by mala byť pôda výdatne polievaná každých 10 dní. Na jar a v lete používame viaczložkové hnojivo. Za dobrých podmienok nieje náchylná na choroby ale prebytočná vlhkosť môže spôsobiť vznik hniloby. Pre pupalku je charakteristické, že sa kvety otvárajú popoludní a jediný kvet kvitne iba 1 deň. Rastlina kvitne od júna do októbra a je to medonosná rastlina. Tieto rastliny sa vysádzajú v malých skupinách približne 7 rastlín na 1 m² na záhonoch a na ich okrajoch. Pupalka Velkoplodá sa odporúča aj ako rastlina do skalky.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Pupalka Velkoplodá – Oenothera Macrocarpa”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP