Prvosienka Himalájska Lúčna – Primula Rosea

1.50 

Prvosienka Himalájska Lúčna – Primula Rosea je kvitnúca rastlina v rode Primula roseaceae. Veľmi skoro kvitnúca prvosienka s jasnou korálovo ružovou farbou. Táto skalnička nerastie rýchlo, ale za priaznivých podmienok sa pekne šíri. Kvety sa objavujú nad listami v marci alebo apríli. Spočiatku sedia hlboko medzi vznikajúcimi listami a keď kvitnú, stopka sa predlžuje, aby nakoniec dosiahla výšku 20 až 25 cm.

Katalógové číslo: 899 Kategórie: , ,

Popis

Prvosienka Himalájska Lúčna – Primula Rosea je kvitnúca rastlina v rode Primula roseaceae. Veľmi skoro kvitnúca prvosienka s jasnou korálovo ružovou farbou. Táto skalnička nerastie rýchlo, ale za priaznivých podmienok sa pekne šíri. Kvety sa objavujú nad listami v marci alebo apríli. Spočiatku sedia hlboko medzi vznikajúcimi listami a keď kvitnú, stopka sa predlžuje, aby nakoniec dosiahla výšku 20 až 25 cm. Prvosienka má korálovo – ružové kvety so žltými očkami, do priemeru 3 cm. Listy vajcovité alebo vajcovité kopijovité, dlhé 5-10 cm. Táto prvosienka rastie najlepšie na slnečných a vlhkých miestach. Pôda by mala byť úrodná, bohatá na živiny. Kvitne od marca do apríla.

Prvosienka Himalájska Lúčna – Primula Rosea kvitne skoro na jar skôr ako sa vyvinú listy. Vyžaduje zatienenú pozíciu s neustále vlhkou pôdou. Prvosienka sa rozmnožuje zo semien. V chladnejších častiach Slovenska odporúčame v zime ochranu pred zamrznutím. Prvosienky sú okrasné rastliny, predzvesť jari, ktoré by nemali chýbať v záhrade, na pozemku, ako aj na balkóne a terase. Prvosienky vyzerajú nádherne v skupinových výsadbách na pozadí okrasných kríkov. Sú vhodné na výsadbu na záhony. Polotieňované miesta sú pozíciou pre väčšinu prvosienok. Najlepšie pozície sú tie, ktoré sú na jar dosť svetlé a v lete poskytujú rastlinám polotieň, napríklad pod stromami. Potom budú tieto kvety dobre rásť a kvitnúť dlho a bohato.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 6 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Prvosienka Himalájska Lúčna – Primula Rosea”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP