Sanvitália poliehavá – Sanvitalia procumbens

1.50 

Sanvitália poliehavá – Sanvitalia procumbens sú rastliny patriace do rodiny slnečnice. Pochádzajú prevažne z Mexika, s niekoľkými druhmi v Strednej Amerike, Južnej Amerike a juhozápadných Spojených štátoch. Je to jednoročná okrasná rastlina z čeľade Asteraceae. Vyznačuje sa  visiacimi výhonkami dlhými 20 – 30 cm. Obdobie kvitnutia je mimoriadne dlhé, od júna do októbra

Katalógové číslo: 922 Kategórie: , ,

Popis

Sanvitália poliehavá – Sanvitalia procumbens sú rastliny patriace do rodiny slnečnice. Pochádzajú prevažne z Mexika, s niekoľkými druhmi v Strednej Amerike, Južnej Amerike a juhozápadných Spojených štátoch. Je to jednoročná okrasná rastlina z čeľade Asteraceae. Vyznačuje sa  visiacimi výhonkami dlhými 20 – 30 cm. Obdobie kvitnutia je mimoriadne dlhé, od júna do októbra. Potom je rastlina takmer celá pokrytá malými kvetmi, ktoré pripomínajú miniatúrne slnečnicové kvety – intenzívne sfarbené žlté alebo oranžové lupienky s tmavším stredom. Kvety majú priemer asi 2 – 2,5 cm. Listy sú malé, šikmo protiľahlé, s tmavozelenou farbou. Sanvitalia je nenáročná jednoročná rastlina.

Sanvitália poliehavá – Sanvitalia procumbens rastie najlepšie na slnečnom stanovišti, na priepustných pôdach s mierne kyslým pH. Musíme mu zabezpečiť pravidelnú zálievku a hnojenie, a potom budeme určite potešený krásnym kvitnutím. Je odolná voči chorobám a škodcom. Sanvitalia je krásna rastlina so širokým využitím. Jeho radostné farby oživia každý záhon alebo balkón. Hodí sa aj na výsadbu popri chodníkoch. Môže úspešne rásť, ak je zasadená do závesných kvetináčov a nádob. Sanvitalia rastie najlepšie na slnečnom stanovišti. V tieni sa výhonky rastliny predĺžia a zoslabnú. Jej kvety pripomínajú malé slniečka, sú malé, žlté s tmavším stredom, odrody s plnými kvetmi sú vzácnejšie. Rastlina vyžaduje pravidelnú zálievku – pôda nesmie byť preliata ale ani suchá.

Viac info

Hmotnosť 0.3 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Sanvitália poliehavá – Sanvitalia procumbens”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP