Delosperma (poľudňovka) – Delosperma

1.50 

Delosperma (poľudňovka) – Delosperma je rod asi 100 druhov sukulentných rastlín z čeľade Aizoaceae. Rodina je bežná v južnej a východnej Afrike. Druhy Delosperma, rovnako ako väčšina Aizoaceae, majú hygrochastické tobolky, ktoré sa otvárajú a zatvárajú podľa počasia. Rastie od výšky 5 do 10 cm a vytvára veľké zhluky, ktoré sa za optimálnych podmienok môžu zmeniť na farebné koberce. Mäsité a valcovité listy sú tmavozelenej alebo šedozelenej farby.

Katalógové číslo: 907 Kategórie: , ,

Popis

Delosperma (poľudňovka) – Delosperma je rod asi 100 druhov sukulentných rastlín z čeľade Aizoaceae. Rodina je bežná v južnej a východnej Afrike. Druhy Delosperma, rovnako ako väčšina Aizoaceae, majú hygrochastické tobolky, ktoré sa otvárajú a zatvárajú podľa počasia. Rastie od výšky 5 do 10 cm a vytvára veľké zhluky, ktoré sa za optimálnych podmienok môžu zmeniť na farebné koberce. Mäsité a valcovité listy sú tmavozelenej alebo šedozelenej farby. Delosperma zaujme krásnymi kvetmi, ktoré sú podobné huňatým asterom. Vďaka veľkému počtu odrôd môžete obdivovať kvetenstvo mnohých farieb: bielej, krémovej, červenej, oranžovej, žltej alebo fialovej.

Delosperma (poľudňovka) – Delosperma má kvety, ktoré sú veľmi citlivé na svetlo, preto zostávajú otvorené iba cez deň a v noci a za nepriaznivého počasia sú zatvorené. Tešiť sa z kvetov môžeme od júna do augusta – je to  dlho kvitnúca skalnička. Najčastejšie pestovanými druhmi rastlín sú Delosperma nubigenum odolná do -20 st. C a Delosperma cooperi odolná do -10 st. C. Na pestovanie rastliny stojí za to zvoliť si teplé a slnečné stanovište. Delosperma je odolná voči suchu, ale zhoršuje sa pri príliš nízkych teplotách. Preto musí byť v zime zakrytá. Rastlina netoleruje nadmernú vlhkosť, ktorá môže byť počas zimy obzvlášť nebezpečná. Odporúča sa iba trochu zalievať. Podklad by mal byť priepustný a ľahký, oplatí sa ho obohatiť štrkom alebo hrubým pieskom. Vďaka odolnosti voči suchu je rastlina ideálna na zdobenie skaliek, stien alebo svahov. Vďaka dlhému obdobiu kvitnutia to vyzerá krásne, keď sa vysádza na kvetinové záhony.

Viac info

Hmotnosť 0.20 kg
Rozmery 8 × 8 × 4 cm
Farba kvetu:

biela, žltá, žlto biela, ružová, orange, fialová, červená

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Delosperma (poľudňovka) – Delosperma”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP