Impatiens Hawkeri – Nová Guinea

2.50 

Impatiens Hawkeri – Nová Guinea, je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Balsaminaceae. Pochádza z Papuy Novej Guiney a Šalamúnových ostrovov. Bol vyšľachtený pri kultivácii za účelom produkcie radu záhradných rastlín. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina. Impatiens majú podobu vyvýšených, hustých bylinných rastlín s kopijovitými listami rôznych farieb.

Katalógové číslo: 931 Kategórie: ,

Popis

Impatiens Hawkeri – Nová Guinea, je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Balsaminaceae. Pochádza z Papuy Novej Guiney a Šalamúnových ostrovov. Bol vyšľachtený pri kultivácii za účelom produkcie radu záhradných rastlín. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina. Impatiens majú podobu vyvýšených, hustých bylinných rastlín s kopijovitými listami rôznych farieb. Kvety sa objavujú v listoch v oranžovej, červenej, ružovej, fialovej a bielej farbe. Kvitne bohato od apríla do septembra. Sú dosť veľké a majú plochý tvar. Dosahujú výšku až 30 cm. Môžeme sa stretnúť aj s formami s pestrými listami.

Impatiens Hawkeri – Nová Guinea možno pestovať v interiéroch alebo exteriéroch. Majú radi neveterné miesta, čiastočne zatienené až slnečné, ale chránené pred priamym slnečným žiarením. Nemajú radi príliš vysoké teploty. Optimálna teplota by nemala presiahnuť 20 ° C a dolná hranica by mala byť okolo 15 ° C. Vyžaduje starostlivé a pravidelné zavlažovanie. Čím vyššia je teplota a jasnejšia poloha, tým viac zálievky by sme mali zaobstarať. Samozrejme, so zálievkou to nepreháňajme, pretože rastlina môže veľmi rýchlo hniť. Vyžaduje tiež mierne hnojenie každý týždeň. Substrát by mal byť výživný s pH 6-6,8. Rastlinka sa dá množiť odrezkami. Môžu na ňu zaútočiť roztoče, vošky, najmä keď stojí na plnom slnku a je príliš suchá.

 

 

Viac info

Hmotnosť 0.40 kg
Rozmery 12 × 12 × 12 cm
Farba kvetu:

biela, purpur

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Impatiens Hawkeri – Nová Guinea”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP