Lobelka Ťahavá – Lobelia Erinus

1.50 

Lobelka Ťahavá – Lobelia Erinus Pendula je rod kvitnúcich rastlín zahŕňajúci 415 druhov, s rozšírením predovšetkým v tropických až teplých miernych oblastiach sveta, niekoľko druhov zasahuje do chladnejších miernych oblastí. Všeobecne známi ako lobelias. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina, silne rozvetvená, so štíhlymi visiacimi stonkami, pokrytá hromadou pôvabných modrých kvetov.

Katalógové číslo: 968 Kategórie: , ,

Popis

Lobelka Ťahavá – Lobelia Erinus Pendula je rod kvitnúcich rastlín zahŕňajúci 415 druhov, s rozšírením predovšetkým v tropických až teplých miernych oblastiach sveta, niekoľko druhov zasahuje do chladnejších miernych oblastí. Všeobecne známi ako lobelias. U nás sa pestuje ako jednoročná rastlina, silne rozvetvená, so štíhlymi visiacimi stonkami, pokrytá hromadou pôvabných modrých kvetov. Lobelka Ťahavá kvitne dlho a bohato od júna do októbra. Dorastá alebo previsa až do 40 až 60 cm. Vyžaduje úrodnú, mierne vlhkú pôdu, slnečné stanovište alebo polotieň. Lobelka Ťahavá je veľmi dekoratívna kvetina, ktorá zaujme svojou formou a bohatým kvitnutím. Môžete ju pestovať na balkóne alebo terase, rastlina priťahuje oči okoloidúcich.
Lobelka Ťahavá – Lobelia Erinus Pendula je nádherný kvet, ktorý vytvára kompaktný sférický tvar. V polovici júna sa na koncoch výhonkov objavujú malé kvety, ktoré hojne pokrývajú celú rastlinu. Ich farby sú rozmanité, od bielej cez ružovú, fialovú až po rôzne odtiene modrej. Lobelia je svetlo milujúca rastlina, takže jej pestovanie funguje najlepšie na slnečnom alebo mierne zatienenom mieste. Keď začnete s výsadbou rastlín, mali by ste mať vhodný substrát. Pôda musí byť úrodná a priepustná, pretože lobelia neznáša príliš vlhkú pôdu. Oplatí sa tiež použiť drenáž na dne hrnca, ktorá umožní odtok prebytočnej vody. Stojí za to vedieť, že lobelia tiež nemá rada sucho, preto je dôležité pravidelné, ale mierne zavlažovanie.

Viac info

Hmotnosť 0.35 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm
Farba kvetu:

modrá svetlá, modrá tmavá, ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Lobelka Ťahavá – Lobelia Erinus”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP