Pentas – Pentas lanceolata

2.00 

Pentas – Pentas lanceolata je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Rubiaceae. Rod sa nachádza v tropickej a južnej Afrike, na Madagaskare a na Arabskom polostrove. Rastliny majú zelené listy a strapce kvetov v odtieňoch červenej, bielej, ružovej a fialovej. Pentas je atraktívna rastlina pre motýle a kolibríky v pôvodnej krajine. V našom podnebí sa rastlina nenachádza vo voľnej prírode. Pestovanie v pôde na Slovensku môže spôsobiť problémy z dôvodu nedostatočnej mrazuvzdornosti. Je to rastlina, ktorá dorastá do výšky 50cm až 80cm.

Popis

Pentas – Pentas lanceolata je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Rubiaceae. Rod sa nachádza v tropickej a južnej Afrike, na Madagaskare a na Arabskom polostrove. Rastliny majú zelené listy a strapce kvetov v odtieňoch červenej, bielej, ružovej a fialovej. Pentas je atraktívna rastlina pre motýle a kolibríky v pôvodnej krajine. V našom podnebí sa rastlina nenachádza vo voľnej prírode. Pestovanie v pôde na Slovensku môže spôsobiť problémy z dôvodu nedostatočnej mrazuvzdornosti. Je to rastlina, ktorá dorastá do výšky 50cm až 80cm. Dobre sa rozvetvuje a vytvára husté trsy. Má veľké, kopijovité listy, jasne zelené, mierne chlpaté. Ich dĺžka je okolo 10 cm. Kvitne celé leto až do jesene.

Pentas – Pentas lanceolata vzhľadom na to, že pochádza z horúceho afrického podnebia, môže byť pestovanie u nás v zime problematické. Pentas vyžaduje slnečné stanovište, polotieň spôsobuje menšie kvitnutie. Rastlinu sa odporúča pestovať v nádobách, ale je možné ju zasadiť aj do zeme. Pôda by mala byť odkyslená, úrodná a vzdušná. Počas obdobia sucha by sme mali rastlinu pravidelne polievať. Po odkvitnutí je veľmi dôležité rastlinu orezať. Strihanie výhonkov má za následok lepšie rozvetvenie pätiny v nasledujúcom roku. Od začiatku jari do prvého kvitnutia treba rastlinu prihnojovať viaczložkovým hnojivom s prídavkom vápna, odporúčame to opakovať každé 2 – 3 týždne. Pentas nie je mrazuvzdorný, u nás sa pestuje ako jednoročná rastlina a teplota pod 5 stupňov C spôsobuje jej odumieranie. V zime by mala byť rastlina premiestnená do svetlej miestnosti s teplotou od 10 do 15 stupňov C.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 9 × 9 × 20 cm
Farba kvetov:

červená, ružová, svetlá ružová, biela, cyklamen, tmavá ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Pentas – Pentas lanceolata”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP