Orlíček Vejárovitý – Aquilegia Hybrida

2.00 

Orlíček Vejárovitý – Aquilegia Hybrida je rod asi 60–70 druhov trvaliek, ktoré sa nachádzajú na lúkach. Konkrétne sa zistilo, že rastú v Belgicku v Severnej Amerike a Belgicku. Názov rodu Aquilegia je odvodený z latinského slova pre orla (aquila), pretože má tvar okvetných lístkov, ktoré údajne pripomínajú orlí pazúr. Hlavne kvôli týmto vlastnostiam sa tieto kvety pestujú v kvetinových záhonoch a skalkách.

Katalógové číslo: 880 Kategórie: , ,

Popis

Orlíček Vejárovitý – Aquilegia Hybrida je rod asi 60–70 druhov trvaliek, ktoré sa nachádzajú na lúkach. Konkrétne sa zistilo, že rastú v Belgicku v Severnej Amerike a Belgicku. Názov rodu Aquilegia je odvodený z latinského slova pre orla (aquila), pretože má tvar okvetných lístkov, ktoré údajne pripomínajú orlí pazúr. Hlavne kvôli týmto vlastnostiam sa tieto kvety pestujú v kvetinových záhonoch a skalkách. Orlíček navyše nie je nijako zvlášť náročné a ľahko sa prispôsobujú meniacim sa podmienkam. Kvety rastúce na dlhých stopkách majú veľa farieb, bielu, žltú, ružovú, modrú a fialovú. Môžu byť jedno alebo dvojfarebné, jednofarebné alebo plné. Orlíček kvitne na jar, od mája do júna. Listy majú tiež určitú dekoratívnu hodnotu: sú malé, zložené, trojpočetné, mierne chlpaté.

Orlíček Vejárovitý – Aquilegia Hybrida dosahuje výšku 40 až 80 cm. Kvety rastliny sú medonosné. Kvôli špecifickej štruktúre kvetov ich najčastejšie opeľujú čmeliaky . Rastlina je pre človeka jedovatá, aj keď sa v minulosti často používala na liečivé účely v ľudovom liečiteľstve. Kvety sú ideálne na vytváranie trvalých a zmiešaných záhonov. Kvôli relatívne krátkemu obdobiu jarného kvitnutia stojí za to kombinovať ich s inými druhmi, vrátane veľkej skupiny letných kvetov alebo jesenných kvetov. Orlíček sa hodí aj do skaliek a hodia sa tiež na rôzne druhy záhrad.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm
Farba kvetu:

biela, fialová tmavá, ružová, žlto ružová, žltá

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Orlíček Vejárovitý – Aquilegia Hybrida”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP