Hebe Stálozelené

2.20 

Hebe Stálozelené je rod rastlín pôvodom z Nového Zélandu, vo Francúzskej Polynézii, na Falklandských ostrovoch a v Južnej Amerike. Zahŕňa asi 90 druhov a je to najväčší rastlinný rod na Novom Zélande. Okrem H. rapensis sa všetky druhy vyskytujú na Novom Zélande. Siahnite po ňom, ak snívate o skalke v kvetináči alebo inej krásnej kompozícii s použitím kríkov.

Katalógové číslo: 990 Kategórie: , ,

Popis

Hebe Stálozelené je rod rastlín pôvodom z Nového Zélandu, vo Francúzskej Polynézii, na Falklandských ostrovoch a v Južnej Amerike. Zahŕňa asi 90 druhov a je to najväčší rastlinný rod na Novom Zélande. Okrem H. rapensis sa všetky druhy vyskytujú na Novom Zélande. Siahnite po ňom, ak snívate o skalke v kvetináči alebo inej krásnej kompozícii s použitím kríkov. Je pomerne ľahký na pestovanie a ak mu zabezpečíme optimálne podmienky pre rast a vývoj, bude to krásna výzdoba našich záhrad. Hebe dáva prednosť svetlým polohám, neustále vlhkej pôde a kyslej humóznej pôde. Vyzerá nádherne ak na vresoviskách. Hebe je vždyzelená trvalá rastlina, hovoríme o odrodách ktoré sú tu uvedené. Vo voľnej prírode môže dorásť až do výšky 2 m. V našich klimatických podmienkach je táto rastlina vo forme malého kríka , ktorá dorastá do výšky 40 až 80cm.

Hebe Stálozelené má malé, tuhé, oválne listy pokryté voskovým povlakom – vďaka nej rastliny v zime lepšie odolávajú suchým, horúcim letám a fyziologickým suchám. Kožovité listy majú rôzne odtiene zelenej farby, môžu byť tiež viacfarebné, napríklad zdobené bielym a žltým okrajom alebo s ružovou farbou. Tieto rastliny môžu kvitnúť od začiatku júna do neskorej jesene, ale väčšina druhov rastúcich v našom podnebí bude kvitnúť v lete. Malé kvety Hebe sa zhromažďujú na vrcholkoch výhonkov a môžu mať bielu, modrú alebo fialovú farbu. Sú dosť nestabilné a zostávajú na rastline krátko. Môže sa vysádzať medzi vresy a vresovce, ako aj v spoločnosti azaliek, rododendronov a ihličnanov. Vyzerá dobre aj na skalkách. Hebe môže byť tiež ozdobou terás a balkónov.

Viac info

Hmotnosť 0.3 kg
Rozmery 9 × 9 × 10 cm
Druh

Hebe topiaria, Hebe Buxifolia Nana, Hebe Golden, Hebe Green Globe Smaragd, Hebe Odora New Zealand Gold

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Hebe Stálozelené”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP