Lobelia Šarlátová – Lobelia Cardinalis

3.50 

Lobelia Šarlátová – Lobelia Cardinalis je druh kvitnúcej rastliny z čeľade zvonkovitých Campanulaceae pôvodom z Ameriky, od juhovýchodnej Kanady na juh cez východné a juhozápadné USA, Mexika a Strednej Ameriky po severnú Kolumbiu. Vďaka krásnej farbe a tvaru kvetov a listov je jednou z najatraktívnejších rastlín v záhradách. Táto viacročná rastlina vytvára silné priame výhonky dlhé 50 cm až 1 m, široké 25 cm. Listy sú zúbkované, úzke, zelené, fialové šupinaté.

Katalógové číslo: 881 Kategórie: , ,

Popis

Lobelia Šarlátová – Lobelia Cardinalis je druh kvitnúcej rastliny z čeľade zvonkovitých Campanulaceae pôvodom z Ameriky, od juhovýchodnej Kanady na juh cez východné a juhozápadné USA, Mexika a Strednej Ameriky po severnú Kolumbiu. Vďaka krásnej farbe a tvaru kvetov a listov je jednou z najatraktívnejších rastlín v záhradách. Táto viacročná rastlina vytvára silné priame výhonky dlhé 50 cm až 1 m, široké 25 cm. Listy sú zúbkované, úzke, zelené, fialové šupinaté. Lesklé červené kvety sa zhromažďujú v dlhom kvetenstve. Lobelia šarlátová kvitne od júla do septembra. Je to cenný kvet na rezanie, je možné ho vysádzať na záhony okrem iných trvaliek aj do veľkých nádob.

Lobelia Šarlátová – Lobelia Cardinalis sa vysadza do dobre úrodnej, vlhkej ale priepustnej pôde. Miesto na výsadbu by malo byť slnečné alebo polotienisté a chránené pred silným vetrom. Lobelia je mrazuvzdorná, ale je vhodné rastlinu pred zimou pokryť hustým mulčom. Rezané výhonky poškodené mrazom zostrihnite až po zem. Lobelia sa rozmnožuje delením trsov na jar. Môžu sa množiť aj výsevom semien na jar alebo začiatkom leta. Počas zimy by sa mladé rastliny mali pestovať v skleníku. Vďaka tomu budeme mať istotu, že rastlina bude zimovať v dobrom stave. Škodcovia a choroby, na zhutnených pôdach sú napadané hubovými chorobami. Ohrozujú ich tiež slimáky a škvrnitosť listov. 

Viac info

Hmotnosť 0.40 kg
Rozmery 12 × 12 × 40 cm
Farba kvetu:

ružová, fialová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Lobelia Šarlátová – Lobelia Cardinalis”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP