Dvojzub Metlinatý – Bidens Ferulifolia

1.50 

Dvojzub Metlinatý – Bidens Ferulifolia je rastlina patriaca do čeľade Asteraceae. V našich podmienkach sa považuje za jednoročnú rastlinu. Pochádza z juhu Spojených štátov a severného Mexika. Jeho previslé výhonky dorastajú až do dĺžky 50 až 70 cm, listy sú zelené, malé a perovité. Dvojzub má malé samostatné kvety, zriedkavo aj plnokveté odrody v slnečnej žltej farbe.

Katalógové číslo: 966 Kategórie: , ,

Popis

Dvojzub Metlinatý – Bidens Ferulifolia je rastlina patriaca do čeľade Asteraceae. V našich podmienkach sa považuje za jednoročnú rastlinu. Pochádza z juhu Spojených štátov a severného Mexika. Jeho previslé výhonky dorastajú až do dĺžky 50 až 70 cm, listy sú zelené, malé a perovité. Dvojzub má malé samostatné kvety, zriedkavo aj plnokveté odrody v slnečnej žltej farbe. Kvety sa na rastline objavujú od mája a trvajú až do prvého mrazu. Bidens rastie najlepšie na plnom slnku. Ale dobre kvitne aj v polotieni. Vyžaduje pravidelné a výdatné zalievanie. V horúcom počasí by sa mala polievať aj dvakrát denne, pretože neznáša sucho.

Dvojzub Metlinatý – Bidens Ferulifolia  sa odporúča na pestovanie v nádobách, debnách a závesných kvetináčoch. Je to dokonalá dekorácia na balkóny, terasy. Bidens rastie intenzívne a rýchlo, a preto ho nemožno vysadiť spolu s pomalí rastúcimi rastlinami. V našom podnebí je bidens pestovaná ako jednoročná rastlina, aj keď ju môžete skúsiť cez zimu uskladniť v miestnosti s teplotou okolo 15 stupňov Celzia. Treba však počítať s tým, že v nasledujúcich rokoch nebude kvitnúť tak hojne. Kvety rastliny sú krásne sfarbené a lesklé. Zdobia rastlinu celé leto a dokonca aj jeseň, až kým v noci nezačne teplota klesať pod 0 stupňov Celzia. Rastlina dobre znáša rez, takže jej môžete dať požadovaný tvar a zastrihnúť výhonky, ktoré sa stali príliš veľkými.

Viac info

Hmotnosť 0.35 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm
Farba kvetu:

žltá, dvojfarebný

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Dvojzub Metlinatý – Bidens Ferulifolia”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP