Cuphea hyssopifolia

2.00 

Cuphea hyssopifolia – je malý vždyzelený ker pochádzajúci z Mexika, Guatemaly a Hondurasu. Vždyzelený podrast s malými, tmavozelenými, lesklými kopijovitými listami a drobnými kvetmi, ktoré hojne pokrývajú rastlinu. Kvety môžu byť fialové, ružové alebo biele. Vyrastajú jednotlivo z listov na krátkych stonkách. Na prvý pohľad pripomína myrtu, ale pokrytú drobnými kvetmi. Celá rastlina má úhľadný, kompaktný, kupolovitý tvar a výhonky sa silno rozvetvujú.

Katalógové číslo: 981 Kategórie: ,

Popis

Cuphea hyssopifolia – je malý vždyzelený ker pochádzajúci z Mexika, Guatemaly a Hondurasu. Vždyzelený podrast s malými, tmavozelenými, lesklými kopijovitými listami a drobnými kvetmi, ktoré hojne pokrývajú rastlinu. Kvety môžu byť fialové, ružové alebo biele. Vyrastajú jednotlivo z listov na krátkych stonkách. Na prvý pohľad pripomína myrtu, ale pokrytú drobnými kvetmi. Celá rastlina má úhľadný, kompaktný, kupolovitý tvar a výhonky sa silno rozvetvujú. Kvitne dlho a bohato v letných mesiacoch na našich balkónoch. Dorastá do výšky 40 – 60 cm a je vždyzeleným kríkom. V našich podmienkach dosahuje zvyčajne maximálne 20 – 30 cm na výšku a musí sa pestovať v kvetináčoch alebo sezónne na záhonoch. Na zimu a v chladných obdobiach rastlinu premiestnite do izby.

Cuphea hyssopifolia – jej najväčšou ozdobou sú malé, ale veľmi početné kvety, ktoré sa objavujú od jari do neskorej jesene (apríl – október). Rastlinu umiestnime vonku až v máji, po poslednom mraze. Počas vegetačného obdobia potrebuje aj vhodné stanovisko a substrát. Vysušenie rastliny spôsobí, že bude zhadzovať kvety. V lete používame viaczložkové hnojivo. Pôda je najlepšia dobre priepustná a úrodná, mierne vlhká. mierne kyslá alebo neutrálna. Pozícia – slnečná, ale pri veľmi ostrom slnečnom svetle by mala byť v tieni. Najlepšia poloha je na juh alebo na západ. Najlepšie sa pestuje ako terasová rastlina do nádoby.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm
Farba

ružová, svetlo ružová, biela

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Cuphea hyssopifolia”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP