Prunella ‚Summer Daze‘ – Černohlávok

2.50 

Prunella ‚Summer Daze‘ – Černohlávok je trvalka s tmavoružovými kvetmi, ktorá sa vyznačuje svojimi bohatými a lesklými listami. Dorastá do výšky 20-30 cm a šírky 40 cm. Kvitne v júli až auguste.

Pestovanie:

Prunella ‚Summer Daze‘ je nenáročná na pestovanie. Darí sa jej na slnečnom alebo polotienistom stanovišti, v dobre priepustnej, vlhkej pôde. Vyžaduje pravidelnú zálievku, najmä v letných mesiacoch. Na zimu ju netreba prikrývať.

Katalógové číslo: 843 Kategórie: , ,

Popis

Prunella ‚Summer Daze‘ – Černohlávok je trvalka s tmavoružovými kvetmi, ktorá sa vyznačuje svojimi bohatými a lesklými listami. Dorastá do výšky 20-30 cm a šírky 40 cm. Kvitne v júli až auguste.

Pestovanie:

Prunella ‚Summer Daze‘ je nenáročná na pestovanie. Darí sa jej na slnečnom alebo polo tienistom stanovišti, v dobre priepustnej, vlhkej pôde. Vyžaduje pravidelnú zálievku, najmä v letných mesiacoch. Na zimu ju netreba prikrývať. Atraktívne je aj lístie v tvare dubových listov pred kvitnutím na jar. Prunella je vynikajúca rastlina na použitie aj v hrantíkoch alebo a nádobách. Preferuje vlhkú pôdu a v teplejších klimatických podmienkach ocení tieň pred popoludňajším slnkom.

Použitie:

Prunella ‚Summer Daze‘ sa hodí do skaliek, záhonov, ale aj do nádob. Môže sa použiť ako pôdny kryt, ale aj ako solitér. Vytvára krásny kontrast s inými rastlinami, najmä s tými s tmavými listami.

Výhody:

tmavoružové kvety
bohaté a lesklé listy
nenáročná na pestovanie
hodí sa do väčšiny záhrad

Nevýhody:

nie je vhodná do suchých pôd

Tipy na pestovanie:

Pre bohaté kvitnutie Prunella ‚Summer Daze‘ – Černohlávok je potrebné ju pravidelne hnojiť.
Ak chcete, aby sa Prunella ‚Rubra‘ rozrastala, môžete ju na jar rozdeliť.

Záver:

Prunella ‚Summer Daze‘ je krásna a nenáročná trvalka, ktorá je vhodná do každej záhrady. USDA Zone 4 (-30°F or -34°C).

Viac info

Hmotnosť 0.4 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Prunella ‚Summer Daze‘ – Černohlávok”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP