Piesočnica Horská – Arenaria Montana

1.90 

Piesočnica Horská – Arenaria Montana je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Caryophyllaceae. Vo svojom prirodzenom prostredí rastie v juhozápadnej časti Európy. Konkrétne geografické pásmo horských oblastí juhozápadnej Európy, od Pyrenejí po Portugalsko. Arenaria sa vyznačuje veľmi bohatým kvitnutím. Od mája do júna sa na tenkých výhonkoch objavujú veľké biele kvety.

Katalógové číslo: 849 Kategórie: , ,

Popis

Piesočnica Horská – Arenaria Montana je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Caryophyllaceae. Vo svojom prirodzenom prostredí rastie v juhozápadnej časti Európy. Konkrétne geografické pásmo horských oblastí juhozápadnej Európy, od Pyrenejí po Portugalsko. Arenaria sa vyznačuje veľmi bohatým kvitnutím. Od mája do júna sa na tenkých výhonkoch objavujú veľké biele kvety. Listy sú malé, až 1 cm dlhé, tmavo zelené, kopijovité. Piesočnica Horská má rada slnečné polohy. Najlepšie rastie v dobre priepustných, mierne vlhkých, neutrálnych alebo zásaditých pôdach. Odporúča sa pestovať hlavne na záhony a skalky. Veľmi dobre sa hodí aj ako pôdopokryvná rastlina. Môže byť zasadený aj pri múrikoch alebo medzi dlažobné dosky. Arenária je nenáročná na pestovanie a je plne mrazuvzdorná.

Piesočnica Horská – Arenaria Montana dorastá do výšky 10-15 cm. Kvety má biele so žltým stredom, veľké, až do 2 cm v priemere, zhromaždené v 2-3 skupinách nad výškou listov. Kvitne od začiatku  mája do konca júna. Arenaria má listy tmavozelené, kopijovité, mäkké, až 1 cm dlhé. Rozmnožuje sa výsevom semien alebo delením po odkvitnutí. Najviac jej vyhovuje slnečná poloha. Čo sa týka pôdnych podmienok, skalnička vyžaduje zásaditú, na vápnik bohatú, dobre priepustnú a mierne vlhkú pôdu. Piesočnica je úplne mrazuvzdorná a odolná voči chorobám. Najlepšie vyzerá vysadená vo väčších skupinách.

Viac info

Hmotnosť 0.3 kg
Rozmery 10 × 10 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Piesočnica Horská – Arenaria Montana”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP