Machovec Srstnatý – Cotula Hispida

1.50 

Machovec Srstnatý – Cotula Hispida je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Asteraceae. Cotula je najväčší druh trvalkových rastlín na južnej Afrike Anthemideae. Prvýkrát o tomto druhu sa zmienil Carl Linné. Cotula je neobvyklá, malá vysokohorská rastlina, ktorá po niekoľkých rokoch vytvorí v záhrade pomerne veľkú, na pohľad príjemnú, nízku podušku zo striebristých alebo zelených listov.

Katalógové číslo: 901 Kategórie: , ,

Popis

Machovec Srstnatý – Cotula Hispida je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Asteraceae. Cotula je najväčší druh trvalkových rastlín na južnej Afrike Anthemideae. Prvýkrát o tomto druhu sa zmienil Carl Linné. Cotula je neobvyklá, malá vysokohorská rastlina, ktorá po niekoľkých rokoch vytvorí v záhrade pomerne veľkú, na pohľad príjemnú, nízku podušku zo striebristých alebo zelených listov. V voľnej prírode rastie na horských lúkach a kamenistých svahoch v nadmorskej výške aj vyše 2500 m. Vyžaduje hlinito – piesčitu, humóznu, kamenistu, radšej kyslú, skôr suchšiu pôdu. Najlepšie rastie na slnku alebo v polotieni. Na zimu je vhodné rastliny pokryť a chrániť čečinou. Mrazuvzdornosť sa uvádza až do -18 ° C

Machovec Srstnatý – Cotula Hispida je okrasná skalná trvalka. Používa sa na lemovanie stien, na povrchy medzi kameňmi a v skalkách. Veľkosť rastliny dosahuje 10-15 cm. Kvety machovca sú žlté, guľovité. Rastlina kvitne od júla do septembra. Listy má šedozelené, chlpaté. Rozmnožovanie: výsevom semien alebo delením trsu. Poloha: najlepšie rastie na slnečnom stanovišti. Pôdne podmienky: rastie dobre v priemernej humusovej pôde. Machovec je plne mrazuvzdorný a odolný voči chorobám. Skoro na jar alebo neskoro na jeseň, sa väčšina týchto rastlín predáva bez kvetov. Krásne sa ukáže na stanovišti v skalkách alebo medzi kameňmi. Predmetom predaja je rastlina v plastovom črepníku.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 5 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Machovec Srstnatý – Cotula Hispida”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP