Kuklík Šarlátový – Geum Coccineum

2.00 

Kuklík Šarlátový – Geum Coccineum bežne nazývaný avens, je rod asi 50 druhov trvalých bylinných rastlín z čeľade ružových a jej podčeľade Rosoideae, rozšírený v celej Európe, Ázii, Severnej a Južnej Amerike, Afrike a na Novom Zélande. Tento predávaný druh je  trpasličí oranžový avens. Dorastá do výšky asi 30 – 40 cm. Jeho perovité, lesklé a zreteľne zubaté listy dobre kontrastujú s jasne oranžovou farbou kvetov.

Katalógové číslo: 884 Kategórie: , ,

Popis

Kuklík Šarlátový – Geum Coccineum bežne nazývaný avens, je rod asi 50 druhov trvalých bylinných rastlín z čeľade ružových a jej podčeľade Rosoideae, rozšírený v celej Európe, Ázii, Severnej a Južnej Amerike, Afrike a na Novom Zélande. Tento predávaný druh je  trpasličí oranžový avens. Dorastá do výšky asi 30 – 40 cm. Jeho perovité, lesklé a zreteľne zubaté listy dobre kontrastujú s jasne oranžovou farbou kvetov. Kvety majú priemer asi 3 cm a kvitnú od mája do augusta a potom opäť v októbri. Aby sa trochu predĺžilo obdobie kvitnutia, stojí za to odstrániť odkvitnuté kvety. Kuklík Šarlátový by si mal nájsť svoje miesto v každej skalke a v každej záhradke. Rastlina má rada úrodné, mierne vlhké pôdy umiestnené na slnečných a polotienistých pozíciách.

Kuklík Šarlátový – Geum Coccineum vďaka svojim živým kvetom by mal byť vysadený na malých kvetinových záhonoch alebo v skalkách. Vyzerá pekne ako pri individuálnom výsadbe s inými trvalkami, tak pri skupinových výsadbách, napríklad pozdĺž chodníkov. Kukliki zvyčajne tvoria pravidelný a pekný trs, pretože listy úplne pokrývajú zem a kvety nad nimi rastú na vzpriamených stonkách. Je vhodný aj na kultiváciu nádob a na malé kytice. Je plne mrazuvzdorný. Kvety na rozkonárených stonkách v máji až júni dosahujú priemer až 3 cm. Kvety niektorých odrôd sú vhodné na rez. Rastlina vyžaduje omladenie delením každých pár rokov.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Kuklík Šarlátový – Geum Coccineum”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP