Tarička záhradná – Aubrieta Hybride

1.70 

Tarička záhradná – Aubrieta Hybride je rod asi 20 druhov kvitnúcich rastlín z čeľade Brassicaceae. Rod je pomenovaný podľa Clauda Aubrieta, francúzskeho maliara kvetov. Pochádza z južnej Európy na východ do strednej Ázie, ale v súčasnosti je bežným záhradným kvetom v celej Európe. Je to nízka rozrastajúca sa skalnička.

Katalógové číslo: 897 Kategórie: , ,

Popis

Tarička záhradná – Aubrieta Hybride je rod asi 20 druhov kvitnúcich rastlín z čeľade Brassicaceae. Rod je pomenovaný podľa Clauda Aubrieta, francúzskeho maliara kvetov. Pochádza z južnej Európy na východ do strednej Ázie, ale v súčasnosti je bežným záhradným kvetom v celej Európe. Je to nízka rozrastajúca sa skalnička. Tarička  dorastá do výšky 5-10 cm. V zemi vytvára husté kompaktné zhluky. Stonky sa silno rozvetvujú. Listy sú veľmi malé, matné šedozelené, oválneho tvaru, silne zubaté. Kvety z rastliny sú malé, ktoré sa zhromažďujú v krátkych zhlukoch. Tarička kvitne dlho od apríla až do júna. Farba kvetov v závislosti od odrody môže byť ružová, fialová, modrá, červená, biela. Kvety vydávajú príjemnú vôňu, ktorá priťahuje hmyz.

Tarička záhradná – Aubrieta Hybride nemá vysoké nároky na pôdu, ale pre správny rast potrebuje teplé, slnečné stanovište a zásaditú až neutrálnu pôdu. Pôda by mala byť dobre priepustná, úrodná a primerane vlhká. Rastlina je mrazuvzdorná a vždyzelená. Nemá rada minerálne hnojenie, lepšie znáša organické hnojivá, napríklad s kompostom. Každý rok po odkvitnutí stojí za to rozrezať výhonky rastliny na polovicu. Zaistíte tak lepší rast a kvitnutie v nasledujúcom roku. Ak je zima bez snehu, pokryte rastlinu napr. agrotextíliou. Je ideálna do skaliek, na ozdobu múrov, alebo na záhony.

Viac info

Hmotnosť 0.25 kg
Rozmery 9 × 9 × 6 cm
Farba kvetu:

biela, cyklamen, fialová svetlá, fialová tmavá, modrá, ružová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Tarička záhradná – Aubrieta Hybride”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP