Muškát kríčkový (pelargónia zonále)

2.20 

Muškát kríčkový (pelargónia) sa ľahko pestuje. Má ráda slnečné polohy, ale aj čiastočnom tieni sa mu darí. Nie sú potrebné žiadne veľké požiadavky na pôdu – podklad by mal byť primárne priepustný a mierne vlhký. Dobrým substrátom je rašelina zmiešaná s pieskom.

Katalógové číslo: 963 Kategórie: , ,

Popis

Muškát kríčkový (pelargónia zonále) sa ľahko pestuje. Pochádza z asi 200 druhov rastlín, ktoré rastú hlavne v Južnej Afrike. Viaceré druhy rastú aj vo východnej Afrike a tiež na Blízkom východe južné Turecko a Irak. Rastliny rodu Pelargonium patria medzi najrozšírenejšie záhradné rastliny. Názov pochádza z gréckeho slova „pelargós“  – bocian. Aj keď sa väčšina muškátov pestuje ako letničky, vo voľnej prírode v Afrike sú to trvalky.

Muškát kríčkový (pelargónia zonále) má rád slnečné polohy, ale darí sa mu aj v čiastočnom tieni. Nie sú potrebné žiadne veľké požiadavky na pôdu – podklad by mal byť primárne priepustný a mierne vlhký. Dobrým substrátom je rašelina zmiešaná s pieskom. U nás sa pestujú ako jednoročné rastliny.

Na jar sadíme mladé rastliny do nádob, nie často ich polievame. Hlavnou povinnosťou je pozberať odkvitnuté kvety. Potom vyzerajú úhľadne a bohato kvitnú. Muškáty sa množia semenami alebo vrcholovými odrezkami získanými koncom leta alebo skoro na jar. V lete by sa do nich mali každých 14 dní pridávať tekuté hnojivo pre kvitnúce rastliny. Aby ste každý rok mali svoje obľúbené odrody, mali by ste ich preniesť do chladného miesta alebo skleníka (asi 5 stupňov) alebo do chladnej osvetlenej miestnosti na zimovanie. 

pozícia: slnečné, čiastočne zatienené
pôda priepustná
výška 20 – 40 cm
doba kvitnutia V – X
vhodné na terasy, balkóny

Viac info

Hmotnosť 0.5 kg
Rozmery 15 × 15 × 20 cm
Farba kvetu:

červená, biela, bielo ružový, bordová, lososový, ružový tmavý, ružový

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Muškát kríčkový (pelargónia zonále)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP