Sirôtky drobnokveté

0.90 

Záhradné sirôtky drobnokveté sú populárne dvojročné rastliny. Pestovanie mnohých odrôd so širokou škálou farieb umožňuje dosiahnuť efektívne rastlinné dekorácie v záhrade a na balkóne.

Po ukončení kvitnutia sú sirôtky nahradené letničkami, ktoré kvitnú neskôr v druhej polovici leta. Známych je viac ako 400 druhov, ktorých charakteristickým znakom je korunka s piatimi okvetnými lístkami.

Katalógové číslo: 952 Kategórie: ,

Popis

Sirôtky drobnokveté sú populárne dvojročné rastliny. Pestovanie mnohých odrôd so širokou škálou farieb umožňuje dosiahnuť efektívne rastlinné dekorácie v záhrade a na balkóne.

Po ukončení kvitnutia sú sirôtky nahradené letničkami, ktoré kvitnú neskôr v druhej polovici leta. Známych je viac ako 400 druhov, ktorých charakteristickým znakom je korunka s piatimi okvetnými lístkami. Pri výsadbe by substrát nemal byť úplne suchý, na to si dajte pozor. Takisto by nemal vynikať vyšším obsahom dusíka, na ktorí sirôtky citlivo reagujú.

Kedy vysadiť sirôtky? Vysievame ich začiatkom jari alebo na začiatku jesene. Sirôtky drobnokveté chránime pred nízkymi teplotami zakrytím, napríklad lístím alebo čečinou. Sirôtky nie je ťažké pestovať.

Pestujú sa na slnečných miestach s rozptýleným osvetlením , aby slnečné lúče nepoškodili jemné lupienky. Uprednostňujú úrodný, humusový substrát, stredne vlhký, s mierne kyslým pH. Dvojročné sirôtky vyžadujú odstránenie odkvitnutých kvetov a prísun hnojív pre kvitnúce záhradné rastliny. Niekedy sa môžu nepekne vyťahovať nahor, ale aj s tým si poradíte. Stačí najdlhšie výhonky asi v polke zastrihnúť.

Sirôtky sa neboja jarných mrazov. Zdobia kvetináče a kvetinové záhony a dokonca aj parapety. Sirôtky môžeme na balkóne vysádzať aj v marci. Sú to prvé kvety, ktoré je možné bezpečne vysadiť na balkón. Sirôtka sa niekedy používa v kuchyni ako farebný doplnok šalátov.

Viac info

Hmotnosť 0.30 kg
Rozmery 10 × 10 × 10 cm
Farba kvetu:

žltá, svetlá fialovo biela, orange, fialovo orange, fialovo biela, biela, bordová, fialová, fialová svetlá, modro žltá, žlto biela, žlto bordová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Sirôtky drobnokveté”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP